banner15

HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi'nden GezginFest'e tam destek

Van Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 823 sözleşmeli ve memurun 15 Mayıs 2019'da ödenen maaşlarından bin 400'er lira kesinti yapıp personelini mağdur eden HDP'li Başkan Bedia Özgökçe Ertan, Gevaş Kaymakamlığı tarafından “Gezginfest” isimli festivalin iptal edilmesi üzerine, yapılması için harekete geçti.

HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi'nden GezginFest'e tam destek

Van Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 823 sözleşmeli ve memurun 15 Mayıs 2019'da ödenen maaşlarından bin 400'er lira kesinti yapıp personelini mağdur eden HDP'li Başkan Bedia Özgökçe, Gevaş Kaymakamlığı tarafından “Gezginfest” isimli festivalin iptal edilmesi üzerine, yapılması için harekete geçti.

Sol ve HDP/PKK çizgisindeki medya, fahşanın meşrulaştırıldığı “Gezginfest” festivalinin iptal edilmesini gündemden düşürmüyor. En son Van Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ile Belediye Meclis üyesi Mustafa Avcı (sözde eş başkan) festivalin yapılması için her türlü çabayı sarfedeceklerini sosyal medyada yayınladıkları bildiri ile açıkladı.

2691faf5-59dc-456e-a1f9-c798af0cf2eb.jpg

YORUM EKLE
YORUMLAR
aslı
aslı - 1 yıl Önce

vanin tanitimi ve katkısı icin bende tam destek veriyorum festival yapilsin bence ben hic gitmedim gitmemde ama bu benim kendi tercihim zorla kimseyi festivale goturmuyorlar ki hür iradeni kullanirsin festivale katılıp katilmamakla..

Vatan sever
Vatan sever - 1 yıl Önce

Festival adı altında gençleri yoldan çıkar ickiye zinaya alıştır inançsız bir nesli yetisiyo Allah sonumuzu hay etsin bide hdpli belediye gençleri yoldan çıkarmakta üstüne yok bu işte uzmandırlar vatan hainleri

vanlı
vanlı - 1 yıl Önce

Kendilerine YAKIŞANI yapıyorlar, Destek olmasalardı şaşırıdım.Partinin amacı zaten Kürt gençliğini İSLAMDAN uzaklaştırmak.Yıllardır yaptıkları siyasetle Halkın SOSYAL YAPISINI bozmadılarmı.Kürt Halkını ÜMMET'den çıkarıp 'Ermeni, yezidi, vb halklarla Dost etmenin peşinde bunlar. SELAHATTİN EYUBİNİN hiç bahsi yok bunlarda, neden mi, çünkü KÜDÜSÜ almak İSLAM sancağını sallandırmadan bir lokma ekmek yemek istemeyen biri.

cengiz çiçekay
cengiz çiçekay - 1 yıl Önce

gezginfest gevaşta yaılacak tı ve ak parti belediye gevaşlı Murat Sezer bir gevaşlı genç nesil olarak karşı çıkıp izin vermediyse..festivalde ki rezilliği ,ahlaksızlığı gözleriyle şahit olmuştur..birer anne baba olarak geçlerinizi bu pislik yuvalarından muhavaza edin uzak tutun koruyun...van büyükşehir belediyesiye bunu istemesi şaşırılacak bir durum değil..Vanı turizme başka etkinliklerle tanıtmayı öğrensinler..araştırsınlar gidip baksınlar ..belediyeciliği yapamamak ayıp değil utanılacak bir durum değil...başlarını kaldırıp biraz çevre şehirlerin düzenine baksınlar..

SIRADAKİ HABER