U19 1.Amatör Kümede heyecan sürüyor

U19 1.Amatör Kümede heyecan sürüyor

U19 1.Küme’de üçüncü hafta geride kalırken, A Grubu’nda Telekomspor, B Grubu’nda ise Battalgazi Belediyespor lider durumda bulunuyor.
Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) ile Futbol Malatya İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen U19 1.Küme’de üçüncü hafta geride kaldı.
A Grubu’nda oynadığı 3 karşılaşmayı kazanan Telekomspor, 9 puanla zirvede yer alıyor. Telekomspor, oynadığı 3 karşılaşmada 10 gol kaydederken, kalesinde ise sadece 1 gol gördü.
Grup’ta 3 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlikle 7 puan toplayan Malatya Galataspor ise ikinci sırada yer alıyor. 6’şar puanlı ekiplerden Kale Gençlerbirliği üçüncü, Malatya Yeşilyurt Belediyespor ise dördüncü sırada bulunuyor.
Grup’ta beşinci sıradaki Malatya Fenerspor ile altıncı sıradaki Malatyagücü’nün 3, Pütürge Gençlikspor’un 1 puanı bulunuyor. Grup’ta son sıradaki Malatyaspor’un henüz puanı yok.
B Grubu’nda ise büyük bir çekişme var. Oynadığı 3 karşılaşmayı kazanan Battalgazi Belediyespor, averajla lider durumda bulunuyor. Battalgazi Belediyespor, oynadığı 3 karşılaşmada rakip ağları 16 kez havalandırırken, kalesinde ise gol görmedi. Grup’ta bir diğer 9 puanlı takım Orduzuspor ise averajla ikinci sırada yer alıyor.
Grup’ta 7 puanlı Sanayispor üçüncü, 6 puanlı Arguvan Belediyespor dördüncü, 4 puanlı Demirspor ise beşinci sırada yer alıyor.
B Grubu’nda Hekimhan Belediye Girmana ve Erkenek Hürriyet’in ise henüz puanları yok.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER