banner9

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Sağlık Bakanı olacağı iddia edilen Doç. Dr. Murat Günel kimdir, kaç yaşında, nereli?

23 Haziran 2019 seçimlerinden sonra yapılacağı iddia edilen yeni kabine revizyonunda Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Sağlık Bakanı olarak yer alacağı iddia edilen ve Kanserin şifresini çözen ünlü Doç. Dr. Murat Günel vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki Doç. Dr. Murat Günel kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Sağlık Bakanı olacağı iddia edilen Doç. Dr. Murat Günel kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ankara kulislerinde Bakanlar kurulunun değişeceği konuşulurken Sağlık Bakanlığı için ise çok önemli bir doktorun adı anılıyor. Dünyada kanserin şifresini çözmesiyle bilinen Doç. Dr. Murat Günel yeni bakanlar kurulunda Sağlık Bakanı olarak yer alacağı iddia ediliyor.

Bakanlık için adı geçen Günel, vatandaşlar tarafından merak edilirken, bizde sizler için Günel'in biyografisini derledik.

Murat Günel kimdir?

Murat Günel, 1976 yılında Turgutlu’da doğdu. Lise öğrenimini endüstri meslek lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini fizik eğitimi alanında Balıkesir Üniversite’sinde sürdürdü. Fen bilgisi öğretmeni olarak İstanbul’da görev yaptığı dönmelerde Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı yurtdışı bursluluk sınavlarını kazanarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek lisans ve doktora hakkı elde etti. 

2003 yılında Iowa State Üniversite’sinde fen bilgisi eğitimi temel alan, istatistik yan alan olarak yüksek lisansını tamamladı. 2006 yılında aynı üniversitede yine fen bilgisi eğitimi temel alan, istatistik yan alan ile birlikte üstün araştırma kariyeri ve üstün tez ödülleri alarak doktora programını bitirdi. Atatürk ve Ahi Evran Üniversitelerinde koordinatör, anabilim dalı başkanı ve fakülte yönetim kurulu üyesi olarak görevler alan Dr. Günel, 2007 yılında yardımcı doçent, 2008 yılında doçentlik ünvanını almıştır.

Araştırma ilgi alanları arasında argümantasyon tabanlı fen öğretimi, eleştirel düşünme becerilerinin geliştirilmesi, öğrenme amaçlı yazma, hizmetçi eğitim programları, öğretmenlerin profesyonel gelişimi ve modsal betimlemelerin eğitimde kullanımı konuları yer almaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK, National Science Foundation, The Institute of Education Sciences, ve Arthur Vining Davis Foundation tarafından finanse edilen ulusal ve uluslararası projelerde bursiyer, uzman, araştırmacı, danışman, koordinatör ve proje yürütücüsü olarak görevler almıştır. Dr. Günel halen devam etmekte olan ulusal ve uluslararası projelerin yürütücülüklerinin yanı sıra fen eğitimi alanındaki uluslararası dergilerin hakemlik ve editör kurulu üyeliklerini de yürütmektedir.

TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü, Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı'nda görev yapmaktadır. 

İşte kulislerde dolaşan iddiaya göre kabinede yer alması muhtemel isimler;

İşte kulislerde dolaşan iddiaya göre kabinede yer alması muhtemel isimler; 

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN
Cumhurbaşkanı Yardımcıları
1-    Binali Yıldırım
2-    Hasan Doğan
Adalet Bakanı Mustafa Doğan İnal
Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Çiğdem Karaaslan
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Kıvanç Zaimler
Gençlik ve Spor Bakanı Saffet Sancaklı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk
Hazine ve Maliye Bakanı Ersin Özince
Ticaret Bakanı Rıfat Hisarcıklıoğlu
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Tansu Yeğen
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar
Sağlık Bakanı Doç. Dr. Murat Günel 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Kaan Terzioğlu
Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Mehmet Özkan
Kültür ve Turizm Bakanı Ruhi Ersoy

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kozan SOY
Kozan SOY - 4 ay Önce

haberi çekin. doğru dürüst bi araştırma yapın!!!!!!!

h kanat
h kanat - 4 ay Önce

gençler bu bilgiler yanlış la

SIRADAKİ HABER