banner10

Pervin Buldan, devletin adımlarından yine memnun değil

HDP'li Buldan, Avrupa'da olduğu gibi Türkiye'nin de herkesin geleceğini garanti altına alması gerektiğini söyledi.

Pervin Buldan, devletin adımlarından yine memnun değil

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin Twitter hesabından canlı yayın yaparak açıklamalarda bulundu.

Avrupa'da ve Amerika'da insanların evde kaldığını ve insanların tüm ihtiyaçlarının karşılandığını savunan HDP'li Buldan, Türkiye'de hükümetin insanların ihtiyaçlarını karşılayamadığını söyledi.

SOSYAL BİR DEVLET OLMADIĞIMIZDAN...
Pervin Buldan, "Bugüne kadar yapılanların çok yeterli olmadığını, insanların hala sokaklarda ve caddelerde dolaştığını aynı zamanda işlerine gitmek durumunda kaldığını görüyoruz. Bugün sosyal bir devlet olmadığımızdan dolayı, insanlar geleceğini düşünerek evlerinden çıkmak zorunda kalıyorlar. Çünkü çalışabilecekleri mekanların hala kapanmadıklarını görebiliyoruz. Yaşam durmalıdır, üretim durmalıdır, Türkiye tamamen evine kapanmalıdır. Türkiye devleti, bir bütün olarak Türkiye toplumuna bu güvenceyi vermelidir.

AVRUPA'DA DEVLETLER KENDİ VATANDAŞLARINA..
Avrupa'da devletler kendi vatandaşlarına, evlerinizden çıkmayınız, biz sizlerin geleceğinizi garanti altına alıyoruz güvencesi verirken ne yazık ki Türkiye'de bu güvencenin olmadığını, ülkeyi yönetenlerin vatandaştan para talep ettiğini görebiliyoruz. Sosyal güvencesi olmayan insanların çalışmak zorunda kaldığını, evlerinde kalamadığını görebiliyoruz." ifadelerini kullandı.

PERVİN BULDAN AVRUPA'NIN EKSİKLERİNİ NEDEN SÖYLEMİYOR?
Pervin Buldan, Avrupa'da koronavirüs testi için insanların ne kadar beklediğini, yaşlıların tedavi kapsamı dışında tutulduğunu, tedavi için ne kadar para ödediğini, parası olmayanların test yaptıramadığını herkesin kendi imkanları ile hayatta kalmayaçalıştığını, yaşamını devam ettirdiğini neden söylemiyor?

PERVİN BULDAN TÜRKİYE DÜŞMANI MI?
Türkiye'de herkesin koronavirüs test ve tedavisinin ücretsiz yapıldığını, sokağa çıkma yasağı uygulananların ihtiyaçlarını karşılamak için her kaymakamlıkta ekipler kurulduğunu, devletin sosyal yardım kapsamında 2 milyondan fazla ihtiyaç sahibinin her birine 1.000'er lira destek verdiğini, bu ödemeleri de adreslerinde yaptığını, halkına birinci sınıf insan muamelesi yaparak, herkesin kendisini değerli hissettiğini neden söylemiyor?

PERVİN BULDAN HEP Mİ NANKÖRLÜK EDECEK?
Pervin Buldan'ın Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Devleti'nin açıkladığı Ekonomik Destek Kalkanı'ndan haberi yok mu? Bir kez olsun ekmeğini yediği, suyunu içtiği, bugünlere gelmesinde imkanlarından yararlandığı ve hala maaşını yediği Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne bir kez dahi teşekkür etmeyi düşünmüyor mu? Hep mi nankörlük yapacak?

PERVİN BULDAN NEREDE YAŞIYOR VE NE YAPMAK İSTİYOR?
Pervin Buldan, Türkiye gerçeklerini ya bilerek saklıyor, ya  Türkiye'de yaşamıyor, ya da Türkiye düşmanlarının fikirleri ile ülkemize ve halkımıza zarar vermek istiyor. 

Kaynak: Ensonhaber / Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER