banner9

Erdoğan, Gül ve ekibine karşı meydanlara iniyor

Erdoğan, parti kurmaya hazırlanan ve bugün partisinde istifa eden AK Parti eski kurucularında Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na karşı meydanlara iniyor. 

Erdoğan, Gül ve ekibine karşı meydanlara iniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonbaharda parti kurmaya hazırlanan AK Parti eski kurucularında Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na karşı meydanlara iniyor. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin “Erdoğan’ın yeni dönem stratejisi” başlıklı yazısında yerel seçimlerden sonra AK Parti’nin dört önemli gündem maddesinin olduğunu yazdı.  Yazıda Bu maddelerin 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinin analizi, 2023 seçimlerine hazırlık, Abdullah Gül ve Ali Babacan partisi ile Davutoğlu’nun kuracağı söylenen parti ve kabine ile parti yönetiminde değişiklik olduğunu belirtti.
İKİ KIRMIZIÇİZGİSİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kabine değişikliği yok” dediğini hatırlatan Selvi, Erdoğan’ın iki kırmızıçizgisinin olduğunu, bunların Rusya’dan alınacak S-400’ler ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak olduğunu yazdı.
ERDOĞAN EYLÜL’DE MEYDANLARDA
Erdoğan’ın eylül ayından itibaren meydanlara ineceğini söyleyen Selvi, AKP’nin kazandığı il belediyelerine teşekkür gezisi yapacağını belirtti. Selvi, yazısında; “AK Parti’nin içinden çıkan Abdullah Gül ve Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu’nun yeni partiyi kuracakları tarih olarak sonbahar gösteriliyor. Görünen o ki Erdoğan, bir kez daha mücadeleyi seçecek” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER