'Biz vatanına milletine sahip çıkan insanlarız'

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Teröristten farkı yok” dediği Akkuzulu sakinleri: Bizleri PKK’lı olarak suçlamasını nefretle kınıyoruz. Biz alın teriyle çalışan, vatanına ve milletine sahip çıkan insanlarız.

'Biz vatanına milletine sahip çıkan insanlarız'

Ankara'nın Çubuk ilçesi Akkuzulu Mahallesi sakinleri PKK'nın şehit ettiği asker Yener Kırıkcı'nın cenaze töreni sırasında saldırıya uğrayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti lideri Meral Akşener'in köy halkına karşı sarf ettikleri hakaretamiz sözlerine sert tepki gösterdi.

İstenmeyen olayların yaşanmasından dolayı köy halkının toplum nazarında aşağılanmaya çalışıldığını belirten ve Kılıçdaroğlu'nun "Çubuk'taki saldırıyı gerçekleştirenlerin de PKK'dan bir farkı yok" sözlerine ateş püsküren köylüler, "YPG'ye terörist diyemeyen Kılıçdaroğlu niye Akkuzulular'a terörist diyor. Anlamak mümkün değil" ifadelerini kullandılar.

Akkuzulu Mahallesi Dernek Başkanı Duran Onbaşı, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıdan dolayı köy halkının üzgün olduğunu hatırlatıp, "Bizleri PKK'lı olarak suçlamasını nefretle kınıyorum. Biz alın teriyle çalışan, vatanına ve milletine sahip çıkan insanlarız. Bizim ne CHP ile ne de başka partilerle sorunumuz yok. Hepsine saygımız var. Kılıçdaroğlu'nun bizi PKK'lı olarak ilan etmesi zorumuza gidiyor. Türkiye'de en çok şehit veren ilçelerden biriyiz. Bizler yalnızca memleketini seven köylüleriz" dedi.

Bir köylü ise "Terörist değil dediğin PKK/ YPG benim kardeşimi şehit etti. Sen de Çubuk halkını, masum köylüleri terörist ilan ettin" diyerek tepki gösterdi.

YPG'YE TERÖRİST DİYEMİYOR
"Kılıçdaroğlu, YPG'ye terörist diyemiyor Akkuzulu halkına terörist diyor" diyen bir başka köylü ise "Bu kelimeyi aynen kendisine iade ediyorum. Televizyonlara çıkıp 82 milyonun karşısında 'Ben HDP ile teröre yakın duranlarla ile işbirliği yapıyorum' diyemiyor, YPG'ye de 'terör örgütü' diyemiyor" diyerek isyan etti.

Bir başka köy sakini ise şehit sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın annesi Ayşe Kırıkcı'nın yaşananlara iyi dayandığını ancak kendilerinin buna razı olmadıklarını belirerek," Biz terörist değiliz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 00:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
chp
chp - 4 ay Önce

van posta gazetesi sen niye hic chp sevmiyorsun chp Atatürk un partisidir bunu unutma olurmu..

SIRADAKİ HABER