banner10

Önemli bir karar sürecindeyiz

Uzun zamandır yazmıyordum siyaset hakkında.

Eminim merak edenler vardır.

Zira bende büyük bir merak ve şaşkınlıkla izliyorum.

HDP çizgisinde olanlar CHP ve AK Parti'den aday gösterildi, CHP çizgisinde olanlar ise HDP'den aday .

Saadet Partisi ve İYİ Parti aynı tarafta yer alırken AK Parti ve MHP diğer tarafta yer aldı.

Karışık gibi görünsede aslında basit bir ayrışım. Siyasi anlamda ülke sağ ve sol olarak ikiye ayrıldı. Oylarının yetersiz olduğunu gören sol taraf, sağdan nasıl oy alabilirim diye hamleler yaparken, sağ taraf da oylar kaymasın diye değişik yollar deniyor. Amaç gücü elde tutmak.

Şimdi diyeceksiniz ki güç mü önemli halkın isteği mi? 

Elbette buna halkın isteği diyenler de olabilir, zira önceleri ben de öyle düşündüm lakin artık öyle düşünmüyorum. Çünkü eğer elinizde güç yoksa halkın isteğini de yerine getiremezsiniz. Öncelikle güç elde edilmeli ki halkın isteği yerine gelsin. Işte bu bağlamda neye karar vereceğiniz çok önemli.

31 marta az kaldı. Ülke 1 Nisan'a nasıl bir sonuçla uyanacak? En çok merak ettiğim bu çünkü. Bu sonuç tüm ülkenin geleceğini belirleyecek. 

Gelecek ne getirecek bilinmez ama umarım güzel şeyler getirir. İnsanın insana sevgisinin ve saygısının bitmediği barış dolu günler getirir..

YORUM EKLE
YORUMLAR
seracettin karaca
seracettin karaca - 3 ay Önce

değerli hocam öncelikle hayırlı sabahlar hayırlı cumalar baştan sona deyerli yazınızı okudum analiz ettim şunu çıkardım özellikle bugünkü siyaset anlayışı gerek toplum nezdinde vede gerekse özünde gerçeklerden uzak genelde menfaate dayalı bir çizgide seyretmektedir kim güzel yalan konuşuyorsa masal anlata biliyorsa ve kim daha güzel yalakalık yapıyorsa en deyerli ve en gözde kişidir çoğu yerde ama bunun yanında olumlu ve güzel yapılan işler hizmetler yokmu tabikide vardır reisimiz buna en güzel örnektir karamollada en olumsuz ibrettir desek yeridir keşke tüm teşkilatlar erdoğanın çeğreği olabilseler ağacın gölgesinden faydalananlar millete gölge etmesinler başka ihsan istemeyiz siyaseti ve halkı ekmek ağacı görenlere sözüm artık yeter Allahtan korkun Allah bunun hesabını mutlaka soracaktır reis yaptıkça bunlar yıkıyor Allaha emanet olunuz hocam