Önemli Bir Değerdir KADIN

"Yuvayı dişi kuş yapar", "Cennet annelerin ayakları altındadır ", " Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. 

Lakin hedef hep kadındır . Peki neden?

Neden kadın üzerinden kesilir tüm cezalar...

Eğer biri hata yapmışsa o kadındır, erkek yapmaz. Biri eksikse o kadındır, erkek eksik olmaz. Birine sorumluluk verilecekse o erkektir kadın sorumluluk almaz. Eğer çocuk başarısız ise anne sorumludur. zira babaların ilgisi yoktur başarısızlık ile.

Peki neden? 

Çok basit aslında. Cevabı da yukardaki hadis-i şerifte ve atasözlerinde gizlidir. Çünkü kadın toplumun mimarıdır. Proje yapar, şekillendirir, toplumu ileri götürür. Cağ kapatıp cağ açar; kleopatra gibi, hatice anamız gibi, havva anamız gibi.

Bu yüzden bir toplumun ilerlemesini istemeyenler önce kadın üzerinden vurur topluma ki temeli yıkılsın. 

Bakın coğrafyanızın adı bile Anadolu. Neden çünkü bu topraklara sekil verendir kadın. Topdağı işleyen, işleten, yuva haline getirendir. Bunu gören para patronları ilerleyen toplumlarda önce kadını değersizleştirir, hedef gösterir, erkeği ona düşman eder ve erkeğin fiziki gücünü kullanarak kadını kontrol altında tutar. 

Kadını değersizleştirme oyununu en son 8 mart dünya kadınlar gününde gördük .

Söylemeye dahi utanılan, uğruna cinayet işlenecek sözler yazılı pankartlar açıldı ve bu kadınlara yaptırıldı. Bu kadınların nasıl olduklarına karşılığında ne aldıklarına hiç girmiyorum lakin toplumun temeline dinamit koyan ve bu kadınları sokağa döken kirli beyinler bulunmalı ve gereken yapılmalıdır.


Zira ailenin temel taşı olan kadın'a yapılan bu saygısızlık herkese yapılmıştır. Bizim kadınlarımızı değersizleştiren, hedef gösteren, erkeğe düşman eden bu yapı kendi kadınlarına ne yapıyor bir bakın. Lütfen...


Kendi toplumlarında ise kraliçe olur kadın, yönetici olur, önce onların hakkı korunur ve değerlidir. Sanırım neden diye sormama ve cevap vermeme gerek bile yok. 
Sonuç olarak annnelerimize, kızlarımıza ve eşlerimize vereceğimiz değer aslında kendi geleceğimize vereceğimiz değerdir. Ülkemizin bekasıdır. Çocuklarımızın aydınlık yârınlarıdır. 


Bilmem anlatabildim mi...


Sevgiyle ve değerle kalın 

YORUM EKLE