banner9

Fatma Turgut: Bir daha asla yaşamak istemem

Model grubundan ayrılarak yoluna yalnız devam eden Fatma Turgut'tan, ilginç açıklamalarda bulundu.

Fatma Turgut: Bir daha asla yaşamak istemem

Sevilen Model grubunun solisti Fatma Turgut, Twitter hesabındaki paylaşımıyla ilgi odağı oldu. Fatma Turgut yaptığı açıklamada Model grubunun dağıldığından bahsetti ve yola tek devam edeceğini açıkladı.
"KENDİMİ ATMAYI DÜŞÜNDÜM"
İnternet üzeri yayın yapan bir programa konuk olan Fatma Turgut,  4 sene önce kaygı durum bozukluğu yaşayarak panik atak geçirdiğini belirten Turgut, “Korkunç bir duyguydu. 5. katta oturuyordum o zaman. Evin camı açıktı. Camdan aşağıya gitmek ve bulunduğum duygu durumu içinden bu şekilde kurtulmak istediğimi hatırlıyorum. İçinde bulunduğun mevcut durumu sonlandırmak istiyorsun aslında. Bir daha asla yaşamak istemeyeceğim ve kimsenin de yaşamasını istemeyeceğim bir his o” diye konuştu.
FATMA TURGUT KİMDİR?
2 Ocak 1984'te Aydın'da dünyaya gelen Fatma Turgut, Türk rock müzik şarkıcısıdır.
İlköğrenimini, Atatürk İlköğretim Okulu'nda, ortaöğretimini ise Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Turgut, 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Klasik Gitar Bölümü'ne giren Turgut 2010'da mezun oldu. Eğitiminde çok sesli koro, şan, Türk Müziği Armonisi, Batı Müziği Armonisi gibi alanlarda deneyim kazanan Turgut, çeşitli amatör rock gruplarıyla da sahne çalışmaları yaptı. Ayrıca Turgut, 2005-2008 yılları arasında özel bir müzik dershanesinde klasik gitar ve koro öğretmenliği yaptı.
2007 yılında "A Due Carmen" (daha sonra ismi Model olarak değişti) isimli rock müzik grubuna katılan Turgut, Perili Sirk (2009) ve Diğer Masallar (2011) isimli iki adet albüm yayınladı. Özellikle Sertab Erener ve Demir Demirkan ile birlikte çalışma fırsatı bulan Turgut, "Diğer Masallar" albümünden yayınlanan "Buzdan Şato" ve "Değmesin Ellerimiz" şarkıları ile ülke çapında fenomen hale geldi. Birçok şehirde çok fazla sayıda sahne alma fırsatı buldu. Bu yıllar içerisinde yine Model grubu ile birlikte birçok jingle ve reklam müziği seslendirdi. 2013 yılının Kasım ayında Levla'nın Hikayesi adlı albüm piyasaya çıktı. Ayrıca Turgut grubuyla pek çok konser de verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER