Sultan Ahmet Camii'nin neden 6 minaresi var?

İşte 6 minarenin sizi sarsacak hikayesi, okuduktan sonra vay be diyeceksiniz..

Sultan Ahmet Camii'nin neden 6 minaresi var?

Burada size Aslında Sultanahmet camii’nin neden 6 minareli olduğundan daha çok 6 minaresi ile ilgili bir hikayeyi anlatacağız. Hikaye dediğimize bakmayın bir gerçek. Sultan Ahmet Camii'ne altı minare yapıldıktan sonra, o zamanın din görevlileri Kabe’nin de 6 minaresi olduğunu ve bu yüzden diğer camilerin ondan aşağı olması gerektiğinden dolayı bu minarelerden birinin yıkılması gerektiğini söyler.

Bu padişaha bildirildikten sonra padişah tamamdır der ve minareci başını çağırır. Durumu anlattıktan sonra minarelerden birinin yıkılması gerektiğini söyler. Herkes peki padişahım demesini beklerken, minareci başı bunu yapmayacağını söyler. Ardından kendisine bir süre verilmesini ister.

Neden diye sorulduğunda ise muazzam bir zeka ortaya çıkar. Oradaki konuşmadan bir süre sonra Sultan Ahmet Caminin bir minaresi yıkılmaz, fakat Mekke’ye gidip Kabe’ye bir minare daha yapılır.

İşte bu ibret çıkarmak isteyenler için muazzam bir olaydır. Her zaman bir şeyleri yenilemek demek, bir şeyleri yok edip sıfırdan başlamak demek değildir. Ya da birilerinin doğru söylemesi demek, onların sana gösterdiği yolun da doğru olacağı anlamına gelmez.

SİZDEN İSTEĞİMİZ

Bu gönderiyi beğenerek, sosyal medyada paylaşarak veya whasapp'tan telefon rehberinizdeki kişilere göndererek daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilir, daha fazla insanın bu konu hakkında bilinçlenmesine destek verebilirsiniz..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oruc Allahverdi
Oruc Allahverdi - 2 yıl Önce

MaşAllah

SIRADAKİ HABER