banner9

Reng-i Hakkari, polisler için sahne aldı

Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Rengi Hakkari Sanat Topluluğu sahne aldı.Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali İdris...

Reng-i Hakkari, polisler için sahne aldı

Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Rengi Hakkari Sanat Topluluğu sahne aldı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali İdris Akbıyık, eşi Sevim Akbıyık, Van Jandarma Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muammer Alper, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kurum müdürleri ve polisler katıldı. Hakkâri başta olmak üzere değişik yörelere ait halk oyunları gösterisinin sergilendiği programda bir konuşma yapan Vali İdris Akbıyık, Türk Polis Teşkilatının 174. yıldönümünü kutladıklarını ifade ederek, “En kötü günümüz bu akşam gibi olsun. Öncelikle Rengi Hakkari grubuna Türkiye’nin her bölgesinin her anını bize yaşattığı için onlara teşekkür ediyorum. Hakkari bölgemizin kültürünü, güzelliklerini, ülkemizin her yerinde tanıtıyorlar. Bundan dolayı da onları destekliyoruz. Bugün Türk Polis Teşkilatımızın 174. Yıldönümü. İnşallah nice 174. yıldönümlerini kutlayacağız. Vatanımızın, milletimizin bekası için hayatımızın her alanında yer alan, iç güvenliğimizin, şehirlerimizin yılmaz bekçisi polislerimizin gününü kutluyoruz. İnşallah ülkemizde olduğu gibi Hakkâri’mizde de bu huzur ve güven ortamı bundan sonra devam eder" dedi.

Program, hediye takdimi ve kokteyl ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER