Mehmet Selami AYDOĞAN


Yine Ağlayan Gözler

Yine Ağlayan Gözler


Dünya var olduğundan beri Hak ile batılın mücadelesi hiç bitmedi ve kıyamete kadar da devam edecek. Bizler sonuçta olmasa da süreçte sorumluyuz. Bize düşen haklı tarafta bulunmak ve elimizden geldikçe karınca misali safımızı belli etmektir.Zalimin zulmüne engel olabilecek kadar gücümüz yoksa  bile, her kapıyı açan duaya sarılmalıyız ne güzel buyurmuş ‘’Dua müminin silahıdır.’’ O ne güzel silahtır.Yaşadığımız bu çağda zulüm, dünyanın birçok yerinde Müslümanlara karşı halen devam ediyor. Bizler; Irak, Suriye, Filistin, Mısır, Arakan da kanayan yaramızı daha saramamışken bir haftadır herkesin kulak tıkadığı DOĞU TÜRKİSTAN da kardeşlerimiz soydaşlarımız dindaşlarımız komünist Çin devleti tarafında oruç tutukları için bazıları şehit edilirken bazıları  İDAM edildi.Zulüm gören her Müslüman ülkeleri ne kadar davamızsa Doğu Türkistan o kadar davamızdır.Çin’in Doğu Türkistan’daki halka uyguladığı züllümün en önemli nedeni Müslüman olmaları ve oruç tutmalarıdır. Ey İslam alemi dün Filistin’deki Müslümanlar için toplandınız peki Doğu Türkistan Müslüman değil mi?Bak feryat ediyor Doğu Türkistan’lı Arşa yükseliyor feryatlarıZulümler, işkenceler, idamlar, ölümler sarmış Doğu Türkistanlıyı..Ey Türk İslam dünyası bir gün olsun ağzınızdan Doğu Türkistan’ın acısı duyulsun. Necis hayvanların etini yemekten köpekleşen Çinliler, Doğu Türkistanlı avına çıkmışken, kadın, çocuk, yaşlı, genç demeden Uygur Türklerine zulüm ederken niye İslam âlemi görmezden geliyor. Yoksa sizin gözünüzde bunlar Müslüman değil mi?Ey Türküye’m Filistin, Irak ,Suriye için sokağa çıkarken yardımlar yaparken niye bu gün Doğu Türkistan için çıkmıyorsun.

Doğu Türkistan da şu mübarek günlerde büyük acılar yaşıyor. Lütfen dindaşlarımıza, soydaşlarımıza sahip çıkalım unutmayın ki‘’Müminin mümine karşı durumu, bir parçası diğer parçasını sımsıkı kenetleyip tutan bina  gibidir’’ (buhari)

‘’Müminleri kendi aralarındaki merhametleşmelerinde, yardımlaşmalarında bir vücut gibi görürsün. Ki vücudun bir organı ağrırsa, vücudunun kalan kısmı uykusuzluk ve humma ile o organ için bir birini çağırır.’’(buhari,Tırmızi)Ve Yazımı şu güzel cümle ve dua ile bitirmek isterim.‘’Dünyadaki bütün mazlumlar aynı IRKTAN’dırlar, dünyadaki bütün zalimler  de aynı dindendirler.

 

“Yetiş ayağının tozu olduğumuz peygamber,

Yetiş her zaman diri olan varlığınla,

Yetiş yak lambamızı,

Yetiş aydınlat karanlığımızı,

Yetiş yeşillendir çöllerimizi,

Yetiş dirilt insanımızı. Allah’ın inayetiyle yetiş doğu türkistan ve Kudüs için yetiştir Fatihlerini ya Resulallah”

 

- - - - -