banner10

İstifçi

İstifçi bir yaratık insan. Herşeyi istifliyor. Ayakkabı istifliyor, elbise istifliyor, ev istifliyor, yetmiyor para bile istifliyor.
Hatta bazıları insan istifliyor. Sebep de şu; bir gün kullanırım...
O gün ise hiç gelmeyebiliyor. 

Arsa istifleyenler var. Düşünsenize birileri ekip biçse bir faydası olacak ama yok bir gün lazım olursa satarız diye istifleniyor.insanlar öldükten sonra ne çok paraları çıkıyor evlerinde, kasalarında yada bankalarında. 

Eski koltuk takımını beğenmiyor artık , yenisini alıyor ama eskisini de yazlık alırsam içine koyarım diye depoda istifliyor. Halbuki verse başka birine bir işe yarayacak. Çürümeyecek emekler de sevgi de. 

Vermeyi unuttuk dostlar . Birbirimize vermeyi unuttuk. Tamam giden geri gelmiyor belki haklısınız, varsın gelmesin bu dünyada ama bir gün mutlaka gelecek. 
Sadece para yada maddi bir şey vermekten bahsetmiyorum, sevgi de vermiyoruz artık. 
Korkuyoruz. Ya o da geri gelmezse diye.

Siz sevginizi verin ,bırakın geri gelmesin bu dünyada. 
Merhamet verin mesela. Bir hastaya , bir yoksula yada bir yetim çocuğa. Verdiğiniz merhameti de geri beklemeyin bu dünyada. 
Hiç bir şeyiniz yoksa nefes verin. Birinin nefesi olun. Can verin ona . Nasıl mı? onun yanında olarak yada yanında oldugunu hissettirerek. 
Verdiğiniz herşey size mutluluk olarak geri dönecektir. Kalbinizin nerde olduğunu her daim hatırlamanızı sağlayacaktır. Çevrenize vereceğiniz her pozitif enerji size yine pozitif enerji olarak dönecektir. 

Kısaca istiflemeyin. Sağlığınız hariç. 

Sağlıkla ilgili herşeyi de istifleyin. 

Sağlıkla ve sevgiyle kalın. 

YORUM EKLE