İnsan Vefalı Olmalı

Herkesin vefa anlayışı farklı diye düşünüyorum. Çünkü özde vefayı bilmeyen çok insan var. Birçok kişi sözde vefalı, vefanın özünü bilen çok az insan kaldı günümüzde. Artık sevgi ve değerden uzak çıkar uğruna yaşayan bir kitle var. İşine geldiği kadar samimi herkesle, işine geldiği kadar dost olabilen bir düzen kurmuşlar o kötü düzende en güzel değerler harcanıyor ne yazık ki. İnsanlar birbirinden medet ummaktan kendi ayakları üzerinde duramaz olmuşlar.

Asalak bir yaşantı sonucu menfaat değerleri her şeyin önüne geçmiş, asalak bir yaşama yetecek kadar arsızlığa sahipler. Konu her ne olursa olsun bu insanlar zihinlerinde bir çıkar amacı olan ve hep küçük hesaplar peşinde koşan minik insanlar.

En sevdiklerini can dediklerini, yeni menfaatler söz konusu olduğunda hiç düşünmeden hayatlarından uzaklaştırmayı da gayet iyi başarıyorlar.

Bu düzende memnun yaşayan insanlar ne anıları, ne de yaşanan acı tatlı anları, ne de aynı sofrada yenen bir parça ekmeği, ne de beraber içilen bir kahveyi değerden saymıyorlar.

Gece gündüz demeden yanında olduğunuz, olmak için ne fedakârlıklar yaptığınızın bir önemi yok onlar için her şey bir anda unutulup yok oluyor ne yazık değil mi?

Bu menfaat değerleri yüksek insanlar, size sorgulama hakkı bile tanımadan, sizi vefasızlık bir yana daha ileri gidip hakaret, iftira, sırlarınızla tehdit ( çevrenizle uğraşma ve bu boş bir uğraştır çünkü herkes kendi yaptıklarıyla karakterini ortaya koyar) sizin üzerinizden prim yapma hatta yetinmeyip daha ileri boyutta söylemlerle sizi hiç düşünmeden rencide edecek kadar, hırs ve menfaat içinde sizi yok etmek isterken kendileri yok oluyorlar aslında.

Ben bu insanlara eksik insanlar demeyi doğru buluyorum bu tür insanların birçok değerleri eksik, menfaat uğruna insani değerleri yok olmuş ve vefa beklememek en doğrusu

Böyle insanlar mutlaka hepimizin hayatından geçti, umuyorum ki bizleri biz olduğumuz için yanımızda olan menfaatsiz vefanın sözle değil özle alakalı olduğunu karakterine sindirmiş eksik değil, tam boş değil dolu insanlar yolumuzdan eksik olmasın.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haktan canöz
Haktan canöz - 2 yıl Önce

Gerçekten mükemmel ve günümüze ışık tutan bir yazı kaleminize sağlık

Saraylı
Saraylı - 2 yıl Önce

İrfan
herhafta yeni yazını bekleyenlerdenim çok güzel konulara değiniyorsun merağımı maruz görün lütfen neden hep vefa ile ilgi yazıyorsunuz. Kalemine sağlık