banner9

HZ.ÖMER'in Silüetini Yansıtan Adam; Hasan Tevke

Van Postası Gazetesi Yazarlarının öncülüğünde düzenlenen toplantının, bu haftaki konuğu Van İl Milli Eğitim Müdürü olan Hasan Tevke Bey oldu.

Hasan Tevke Bey, Van için büyük bir velinimet. Deneyimli, disiplinli, bilgi birikimi umman ve eğitimin özünü çok iyi kavramış, asıl eğitimin küçük yaşta başlatıp, bu eğitimin insanın yaşam kalitesinin doruğuna çıkaracak, çok güzel projeleri olan, belirli projelerini Van’da hayata geçiren, çok çalışkan, eğitimin ve başarının üretmekten geçtiğinin altını çizen, farklı projeler için yurtdışına kadar gidip, ‘ilim Çin’de de olsa alın’ sözünün düsturuyla hareket eden. bunları hayata geçirirken Hz Ömer'in idareciliğini kendisine ilke edinen, Van’daki eğitim sorunlarının birçoğunu halletmiş ve halletmek için de gece gündüz çalışan bir devlet adamından bir idareciden bahsediyorum.

Sayın Hasan Tevke nadir yetişen gerçek devlet adamı profiline sahip. İşte biz böyle idareciler istiyoruz. Van çok şanslı, bu şansını iyi kullanmalı. Van’daki eğitimin problemlerinin temeline kadar inip, onları düzeltip, halleden bir il Milli Eğitim Müdürü’nün böyle görev aşkıyla çalışmasına bizzat hayran kaldım. 

Sayın Tevke; VAN için değil TÜRKİYE için, eğitimin can damarını keşfedip, eğitimin şahlanması adına, oluk oluk o can damarına kan verecek bir bürokrat. 

Sayın Tevke; Türkiye’ye model olarak örnek gösterilen çalışmaları bulunan başarılı, heyecanlı ve insan sevgisi ile dolu bir eğitim yöneticisi.  

Sayın Tevke; 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturu ile çocukları eğitimli, kültürlü, görgülü, bilgili, insan ve vatan sevgisi ile yetiştirme aşkıyla çalışan idealist bir öğretmen.

Hasan Tevke bey, güzel projelerini tek tek anlatıp, geç saate kadar sabırla bizleri dinleyip, zaman ayırdığı için şahsım ve arkadaşlarım adına kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Türkiye'nin böyle idealist idarecilere ihtiyacı var…
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal Şahinoğlu
Cemal Şahinoğlu - 1 hafta Önce

Yüreğinize sağlık. Hasan Tevke hocamıza yürekten başarılar diliyorum.

Gül
Gül - 1 hafta Önce

Sayın Ayfer hanım yazılarınızı beğenerek takip ediyorum. Kişiliğinizle örnek alinacak bir sahsiyetsiniz.sizi daha güzel yerlerde görmek istiyoruz.Allah yarın ve yardımcınız olsun

Ayşe Şahinoğlu
Ayşe Şahinoğlu - 7 gün Önce

Ne güzel bir yazı olmuş. Kaleminize kuvvet. Her kelimesine katılıyorum.

Nihat GÜN
Nihat GÜN - 7 gün Önce

Sayın Hasan TEVKE Müdürümüz Van İlimiz için bir şanstır.İnşAllah ekibiyle birlikte ilimize ve eğitim camiamıza babacan ve idealist kişiliğiyle başarı getirecektir.

Gevaşlı
Gevaşlı - 7 gün Önce

Sayın Hasan Tevke müdürümüzü tebrik ediyorum. Hasan bey Van için bir şanstır.

Osman Aysin
Osman Aysin - 7 gün Önce

İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Hasan Tevke Van için bir şans olduğunu çok iyi biliyorum. Tabiki kısa sürede olmazsa bile, ama ben inanıyorum ki, uzun sürede bunun sonucunu hep beraber olumlu bir ivme kazandığını görmüş olacağız. Tabiki kısa sürede istenilen başarıya ulaşılması için, bir ekip ruhunun oluşması lazım. Bu konuda bazı eksiklerinin olduğunu biliyorum. Evet her ne kadar istenilen düzeyde degilsek de, yine de ben inanıyorum ki ilerideki süreç eğitim adına ilimizde güzel gelişmeler olabileceğine inanmak istiyorum. İl Milli Eğitim Müdürümüz doğru, dürüst ve çalışkan olduğunu çok iyi biliyor. İlimiz adına kendisine ve tüm eğitim çalışanlarına başarılar diliyorum.