banner7

Hristiyanlara özenmiş Müslüman tiplemesi bir anlam ifade etmez

Müslümanların yılbaşı gecelerini kutlamak için hazırlık yapmaları üzüntü verici. “Bunun temel sebebi, bilinçli Müslüman topluluktan, dini bilmeyen ve taklitçi Müslümanlar olma durumuna düşmemizdir. Dinimizi bilmediğimiz için bu sıkıntılar ve hastalıklarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunlar, bir gecelik yapılan eğlenceler meselesi değildir. Bunlar, akidemizi ilgilendiren meselelerdir. Allah ve Peygamberi bu konuda Müslümanları uyarmıştır. Hristiyanlara özenmiş, onları sevmiş bir Müslüman tiplemesi bir anlam ifade etmez. Müslümanların bu konuda çok hassas olmaları gerekir.”

Müslüman çocukların ‘Noel Baba’ portresini tanıdığı kadar sahabeleri tanımıyorlar, ömründe hiç içki içmemiş ve zinaya bulaşmamış bazı gençler yılbaşı gecelerinde bu günahlara bulaşıyorlar.

Müslümanlar olarak kendimize çeki düzen vermemiz gerek “Önümüzdeki günlerde yılbaşı kutlamalarına bir hazırlık içerisine girmeye, onlara ufak da olsa benzemeye çalışmamalıyız. Bu konuda devletin kendine düşen vazifeyi yerine getirmesi gerekiyor. Hükümetin, Müslümanların örf ve adetlerine, kültürüne sahip çıkıp bu tür şeyleri engellemeleri gerekmektedir. Biz Müslümanlar yılbaşı kutlamalarından uzak durmamız gerek"

Allah tarafından yasaklanan milli piyango gibi kumarların, ailelerin ve toplumların huzurunu dağıttığını piyangoyu kazanan insanların hayatlarında olumsuz gelişmelerin yaşandığını hepimiz de biliyoruz

Milli piyango Batı’dan ithal edilip İslam toplumu arasına sokulmuş bir zehirdir “Bütün şans oyunları yasaklandığı gibi, piyango da haram olan bir işlevdir. Piyango olayında kazanan insanların da belli bir müddet sonra hayat yürüyüşleri değişmektedir. Aileleri ve çevreleriyle olan diyalogları tamamen farklılaşmaktadır. O insanlar, eski sıcak yuvalarından kopup boşlukta yüzen bir insan gibi olur. Araştırmalara göre, milli piyangodan para kazanan insanların, ömürlerinin son yıllarında dilenci, çöp toplayan kişi olduğu görülüyor ya da bu insanlar, parayı kazandıktan sonra belli sebeplerden dolayı intihar etmektedirler. Dolayısıyla biz Müslümanların buralardan uzak durması gerekiyor."

YORUM EKLE