Kars’ta yetenekli sporcular ortaya çıkarılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Kars’ta çalışmalar sürüyor.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü...

Kars’ta yetenekli sporcular ortaya çıkarılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Kars’ta çalışmalar sürüyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokullarda okuyan öğrencilerin her biri için oluşturulan özel tarama merkezlerinde 20 metre sürat koşuşu, el kavrama kuvveti, çeviklik testi, geriye sağlık topu atma, dikey sıçrama, esneklik, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, vücut ağırlığı, boy uzunluğu, antropometrik ölçüm ve performans testi yapılıyor.

İsmail Aytemiz Spor Salonu’nda oluşturulan 8 istasyonda yeteneklerini ve süratlerini sergileyen öğrencilerin elde ettikleri süreler ve veriler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen cihazlar vasıtasıyla otomatik olarak bakanlık merkezindeki veri toplama merkezine ulaşıyor.

Değerlendirme sonucunda yetenekli öğrencilere temel spor eğitimleri verilerek, eğilimli oldukları branşlara yönlendirilip ülkeyi temsil edecek sporcular yetiştirilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER