banner10

Kars demiryolunda ilaçlama çalışması yapılacak

Kars’ta, TCDD tarafında demiryolu hattında ilaçlama ve çalışması yapılacak.

Kars demiryolunda ilaçlama çalışması yapılacak

Kars’ta, TCDD tarafında demiryolu hattında ilaçlama ve çalışması yapılacak.

Konuyla ilgili olarak Kars Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Sivas, Kayseri, Erzincan, Erzurum ve Kars il sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında 02-27 Mayıs 2019 tarihleri arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır” denildi.

İnsan ve hayvan sağlığı açısından tehlike oluşturan ilaçlama nedeniyle, belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmalarına dikkat çekilen açıklamada, “Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından; Demiryolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları ve dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları gerekiyor” ifadesine yer verildi.

Kars Valiliği’nden yapılan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“22 Mayıs 2019 Erzurum ve Kars il sınırları içerisindeki Köprüköy-Topdağ arası hat kesimi ve istasyon sahaları. 23-27 Mayıs 2019 Kars il sınırları içerisindeki Topdağ-Selim-Kars-Akyaka arası hat kesimleri ve istasyon sahalarında ilaçlama yapılacaktır.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER