Van'da yayalar öncelik istiyor! 

Van’da bazı sürücüler, yaya geçitlerinde vatandaşlara öncelik tanımıyor. Duruma tepki gösteren vatandaşlar yolun karşısına geçerken tedirgin olduklarını söyledi.
Van 3.07.2022 22:52:00 0

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL
Araç sayısının her geçen gün arttığı Van'da vatandaşlar yaya geçitlerinde kendilerine öncelik verilmemesinden şikayet etti. 

Gelişigüzel park edilen araçlar nedeniyle yayaların mağduriyeti bitmedi. Van'ın en işlek cadde ve sokaklarında da vatandaşlar yolun karşısına geçerken öncelik tanımayan sürücüler nedeniyle sıkıntı çekiyor.

“SÜRÜCÜLERİN BİZE YOL VERMESİ GEREKİR”
Yayaları gören araçların beklemeden devam ettiğini söyleyen vatandaşlar, “Öncelik yayanın ama çoğu sürücü bu kurala uymuyor. Yaya geçitlerinde yolun karşısına geçmek isterken sürücülerin bize yol vermesi gerekir fakat biz araçlara yol vermek zorunda kalıyoruz. O kadar hızlı ilerliyorlar ki artık geçmelerini bekliyoruz, araçlar geçtikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Hiç yolda yaya var bekleyeyim de geçsin demiyorlar. 

"LÜTFEN BİZE ÖNCELİK TANIYIN" 
Hiçbir şekilde burada yayaya öncelik yok. Bunun cezası da var. Ancak pek dikkat edilmiyor. Lütfen şu geçitlerde bize öncelik tanıyın. Çocuklarımızla karşıdan karşıya geçerken tedirgin oluyoruz. Yaya geçitleri denetlensin." dedi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi