Van'da Spor Alanlarında Büyük Dönüşüm: Vali Balcı'dan Yatırım İncelemeleri

Van'da Spor Alanlarında Büyük Dönüşüm: Vali Balcı'dan Yatırım İncelemeleri

Van Haberleri 26.02.2024 17:46:00 0
Van
Tarih: 26.02.2024 17:56 Güncelleme: 26.02.2024 22:51

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, şehrin yeşil alanlarından biri olan Fidanlık Parkı'nda bir dizi denetim ve inceleme yürüttü. Parkta bulunan yeni oyuncak evini ziyaret eden Vali Balcı, bu esnada Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali Özvan'dan tesis hakkında detaylı bilgiler aldı.

VAN'DA KAPSAMLI SPOR YATIRIMLARI

Vali Balcı'nın Fidanlık Parkı içerisindeki kapalı spor salonunu da değerlendirdiği denetimlerde, spor altyapısına yönelik dikkate değer yatırımların müjdesini verdi. 

Van'ın gençlerine ve çocuklarına daha iyi spor olanakları sunmak için büyük çabalar sarf edildiğini belirten Vali Balcı, "İlimize 22 adet kapalı spor salonu yapıyoruz. Tam bir sporcu fabrikası gibi faaliyet göstermeye başlayan bu tesislerle birlikte 13 adet yüzme havuzu inşa ediyoruz. Ayrıca okul bahçelerine 300 adet basketbol ve voleybol sahası yapımını tamamladık. 11 ilçemizde de basketbol, voleybol, halı saha ve tenis kortlarının yer aldığı 2023 Spor Van tesislerini inşa ettik. Spora olan desteğimiz son 2 yılda 50 milyon TL'ye ulaştı. Şu an 75 okulumuza halı saha yapımını sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGENİN SPOR MERKEZİ OLMAYA ADAY

Vali Balcı'nın bu ziyareti, şehrin spor altyapısına yönelik önemli yatırımların devam ettiğini ve genç nüfusun sportif faaliyetlere teşvik edilmesi konusunda ciddi adımlar atıldığını gösteriyor. Böylece Van, spor ve gençlik faaliyetleri açısından bölgenin önde gelen merkezlerinden biri haline gelmeye aday görünüyor.

Kaynak: Van Postası Gazetesi


Haberi Sesli Oku

İŞ İLANLARI

ÖTEKİ GÜNDEM

Simpsonlar, Trump'ın 2024 başkan adaylığı öngördü iddiası


Öteki Gündem

İsveç'ten Türkiye açıklaması: Yapabileceğimiz bir şey kalmadı


Öteki Gündem