Van’da 96 noktaya ücretsiz wi-fi hizmeti

Van’da 96 noktaya ücretsiz wi-fi hizmeti

Van Büyükşehir 23.06.2023 11:35:00 0
Van’da 96 noktaya ücretsiz wi-fi hizmeti
Tarih: 23.06.2023 11:35 Güncelleme: 23.06.2023 13:54

Van Büyükşehir Belediyesi kent genelinde 21 farklı lokasyondaki 96 noktada kurduğu wi-fi sistemi ile vatandaşlara ücretsiz internet hizmeti sağlıyor.
Van Büyükşehir Belediyesi, gündelik yaşamın vazgeçilmezlerinden olan internet kullanımını ücretsiz hale getiriyor. Bu çerçevede Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca yoğun kullanılan parklar, belediyeye ait toplu kullanım alanları ve YYÜ kampüs alanı başta olmak üzere birçok yerde ücretsiz wi-fi noktaları kuruldu. 96 noktadan yayın yapan özgün Hotspot sistemi özellikle gençler tarafından yoğun ilgi görüyor. Yayın noktalarında internet erişimi sağlanan yaklaşık 15 bin vatandaş, wi-fi üyeliği yaparak 1.4 milyon kez internet erişimi yaptı.
YYÜ, Hacıbekir Kültür Merkezi, Dursun Odabaşı Tıp Merkezi gibi önemli merkezlerde sağlanan internet hizmeti yoğun bir şekilde kullanılırken, Van Büyükşehir Belediyesince çeşitli mahallelerde açılan etüt merkezlerinde de öğrenciler sistem sayesinde ücretsiz internet hizmetinden faydalanabiliyor.
Van Büyükşehir Belediyesince geliştirilen özgün Hotspot sistemi ile vatandaşlar mobil cihazlarının wi-fi bağlantı kısmından wifi.van.bel.tr yayın ağını seçip, T.C. Kimlik Numarası ve telefon bilgilerini girerek güvenli ve sorunsuz bir internet imkânına sahip olurken, kayıt esnasında ise Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü veri tabanından bilgiler doğrulanarak, gerçek kişilerin internet erişimine ulaşması sağlanmaktadır.
Sistem sayesinde parklarda, caddelerde ve meydanlarda 7/24 ücretsiz internet erişimi sağlanırken, erişim noktalarını gösteren haritaya ise https://wifi.van.bel.tr/qr adresinden ulaşabilineceği belirtildi.


Haber Kaynak : İHA
Anahtar Kelimeler: noktaya ücretsiz - hizmeti
Haberi Sesli Oku

İŞ İLANLARI

Beklenen An Geldi: Özel Güvenlik Görevlileri Sınav Sonuçları EGM'nin Sitesinde


İş İlanları

SGK'ye 344 sözleşmeli personel alınacak


İş İlanları

PTT'den Heyecan Verici Fırsat: KPSS Koşulu Olmadan İş Başvuruları Açıldı!


İş İlanları

Göç İdaresi Başkanlığı'na 382 sürekli işçi alınacak


İş İlanları

İçişleri Bakanlığı personel alımı başlıyor! Başvuru nasıl yapılır, şartlar neler?


İş İlanları

ÖTEKİ GÜNDEM

Simpsonlar Trump'a yönelik suikast girişimini de bildi mi? Trump Suikastını Öngörmüşler mi?


Öteki Gündem

Bölgeden resmen fışkırıyor ama Türkiye giremiyor! Cihat Yaycı sitem etti: Defalarca söyledim


Öteki Gündem

Simpsonlar, Trump'ın 2024 başkan adaylığı öngördü iddiası


Öteki Gündem