Van Türkiye’nin 3. büyük turizm fuarı açılış için gün sayıyor

Ortadoğu’da buluşma noktası haline gelen Van her gün yeni uluslararası fuarlar ile adından söz ettiriyor.
Van 27.09.2021 20:40:22 0

 Kendi branşında Türkiye’nin 3. büyük turizm fuarı olan VAN DOĞU ANADOLU ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI, bölge ülkelerinden yoğun katılımla açılış için gün sayıyor. VAN DOĞU ANADOLU ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI, İran Başta olmak üzere Azerbaycan, Irak ve Gürcistan’dan sektör temsilcilerinin katılacağı fuar verimli bir ev sahipliğini yapmaya hazırlanıyor.
Medeniyetlerin beşiği olan ve Asya’dan Avrupa’ya yüzyıllar boyunca; ticaret, kültür, sanat ve ekonomik açıdan 2 kıtanın arasında köprü görevi görmüş olan Mezopotamya’nın yoğun tarihinin izleri, dünya harikası değerindeki doğal güzellikleri ve zengin kültürünün görülebileceği fuar 30 Eylül 2021 - 03 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecektir.
Tüm dünyada etkisini gördüğümüz Pandemiden (Covid-19) ötürü 2020 yılında gerçekleştirilemeyen 11. VAN DOĞU ANADOLU ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI, Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde 30 Eylül 2021 - 03 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecektir. 
2019 yılında düzenlenen 10. VAN DOĞU ANADOLU ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI’na 35 İl 3 Ülke olmak üzere birçok yerli ve yabancı firmanın katılım ile İran, Irak ve Ermenistan başta olmak üzere 51.835 yerli 5 bin profesyonel yabancı turizmciler ilgi göstermişti. 
Bu yıl için 100.000 ziyaretçinin geleceği öngörülmüştür.
Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman GÜLER “ Van ve çevre illerde bulunan tüm halkımızın, hem yurtdışında bulunan diğer ülkelerin sektör temsilcileri hem de Türkiye’de ki sektör temsilcileri ile irtibat kurarak başta Türkiye ve diğer ülkeler ile yeni iş fırsatlarını bulabileceğiniz bir fırsat olduğundan halkımızı fuarımıza davet ediyoruz.” İfadelerini ekledi. Devamında “ 7 bölge 81 ilden gelen renklerin ve tatların buluşmasını tarih doğa ve kültürlerin gölgesinde bir araya getirmenin tekrar mutluluğunu yaşıyoruz. Bu görsel şölenimize tüm halkımızı davet ediyoruz. Fuar boyunca etkinliklerimiz ve ayrıca ücretsiz servisimiz halkımızın hizmetinde olacaktır.’’ diyerek sözlerini bitirdi.