Mehmet Ali Uca, “Tüm Van halkı oradaydı”

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Van İl Başkanı ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Van Şube Başkanı Mehmet Ali Uca duygularını Vangölü TV ile paylaştı.
Van 20.07.2021 09:12:06 0

‘5 YIL ÖNCEKİ GİBİ ŞİMDİ DE 7’DEN 70’E HERKES MEYDANLARDA’

15 Temmuz 2021 akşamı Beşyol Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte bulunan Mehmet Ali Uca, 2016 yılından bugüne kadar duyguların hala diri ve unutulmamış olmamasının önemini vurgulayarak bu durumun sevindirici olduğunu ifade etti.

Ayrıca Uca meydandaki kalabalığa ithafen: ‘Bu durum bizim birlikteliğimizin her zaman devam edeceğini, kriz ortamlarında ve sıkıntılı ortamlarda bizim ne kadar birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu gösteren bir tablo. Bu bizi gerçekten çok mutlu ediyor. Sadece belli bir kesimin olmadığı, tüm Van halkının, 7’den 70’e herkesin, kadınından çocuğundan, gencinden yaşlısına, bürokratından siyasetçisine kadar Van’ı sahiplenen ve Van’da yaşayan bütün insanların burada olduğunu görüyoruz. Bugün burada katılım sağlayan ve 2016 yılında da meydanlarda direnişe destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.’

‘BU TABLO BİZİ ÜMİTLENDİRİYOR’

15 Temmuz 2021 günü Van’da hava muhalefetine rağmen meydanları terk etmeyen vatandaşların kendisini duygulandırdığını ifade eden Uca: ’Bu görüntü bizi umutlandırıyor, bu görüntülerden sonra hiç kimsenin herhangi bir endişe duymasına gerek yok. Ben ülkemiz için, insanlarımızın bu katkılarından dolayı özellikle de gençlerimizden yana çok ümitvarım, tekrardan herkese teşekkür ediyorum, bu tabloyu görünce çok duygulandım.’ İfadelerini kullandı.

Kaynak: Vangölü TV