Erzincan’ın turistik vitrini Çağlayan, doğalgaz hizmetinden yararlanamıyor

Erzincan’ın turistik vitrini Çağlayan, doğalgaz hizmetinden yararlanamıyor

Genel 27.02.2024 09:35:19 0
Erzincan’ın turistik vitrini Çağlayan, doğalgaz hizmetinden yararlanamıyor
Tarih: 27.02.2024 09:35
Erzincan şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre mesafede bulunan kentin turistik vitrini durumundaki Çağlayan Beldesinde yaşayan vatandaşlar doğalgaz istiyor.
Çağlayan Beldesi halkı doğalgaz hizmetinden yararlanamıyor. Bu durum hem bölgede yaşayan vatandaşların hem de turizm sektörü temsilcilerinin tepkisine yol açıyor. Çağlayanlılar, diğer çevre bölgelerin doğalgaz hizmetine kavuştuğunu belirterek bu eksikliğin giderilmesini talep ediyor.
Belde sakinleri bu konuda girişimde bulunarak doğalgaz hizmetinin bölgeye gelmesi için gerekli temaslarda bulunduklarını kaydettiler.
Çağlayan Beldesinde bulunan Girlevik Şelalesinin her mevsimde binlerce turisti ağırladığını ifade eden belde sakinlerinden Eray Gül, “Doğalgazın şimdiye kadar beldemize gelmemesi üzücü” dedi.
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’ya beldenin doğalgaza kavuşması için ricada bulunan Hüsniye Demirbilek isimli belde sakini de, “Valimiz çok çalışkan, bizler öyle işittik. Beldemiz turizm bölgesi. Doğalgazımız yok. Odun, kömür fiyatları bizlerin bütçesini oldukça zorluyor. Her kış mevsimi tonlarca yakacak tüketiyoruz. Talebimiz, arzumuz beldemizin doğalgaza kavuşması” diye konuştu.

Haber Kaynak : İHA
Haberi Sesli Oku

İŞ İLANLARI

ÖTEKİ GÜNDEM

Simpsonlar, Trump'ın 2024 başkan adaylığı öngördü iddiası


Öteki Gündem

İsveç'ten Türkiye açıklaması: Yapabileceğimiz bir şey kalmadı


Öteki Gündem