ERVAK’ın Dadaş bebeklerine büyük ilgi

ERVAK’ın Dadaş bebeklerine büyük ilgi

Kültür Sanat 21.02.2024 10:37:26 0
ERVAK’ın Dadaş bebeklerine büyük ilgi
Tarih: 21.02.2024 10:37
Erzurum’un önemli sivil toplum kuruluşlarından Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) her alanda yapmış olduğu çalışmalarla göz dolduruyor.
ER-VAK çatısı altında görev yapan kadın komisyonu üyelerinin el emeği göz nuru ile ürettikleri folklorik Dadaş bebeklerin büyük ilgi görmesi üzerine Er-Vak’lı hanımlar haftanın belirli günlerinde bir araya gelerek folklorik bebeklerin üretimine hız verdiler.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Er-Vak Kadın Komisyonu Başkanı Nuran Çelenk, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Korosu kurduklarını, tarihi, sosyal, kültürel, sağlık, çevre, kadına şiddet, çocuk istismarı gibi konularda konferans, panel ve söyleşiler yaparak farkındalık oluşturduklarını ifade ederek bu çalışmaların yanında üretmiş oldukları dadaş bebeklerin Erzurum’a gelen misafirlere sunulacak en güzel hediye olduğunu vurgulayarak Erzurum kültürüne katkı sunmayı amaçladıklarını belirtti.
Patentini aldıkları folklorik dadaş kız ve erkek bebeklerin özellikle plaket yerine tercih edilmelerini isteyen Çelenk, Er-Vak Kadın Komisyonu olarak Erzurum’un gururu ve Dadaşların onuru olma yolunda çalışmalarını sürdüreceklerini belirt

Haber Kaynak : İHA
Haberi Sesli Oku

İŞ İLANLARI

ÖTEKİ GÜNDEM

Simpsonlar, Trump'ın 2024 başkan adaylığı öngördü iddiası


Öteki Gündem

İsveç'ten Türkiye açıklaması: Yapabileceğimiz bir şey kalmadı


Öteki Gündem