banner9

Gönül Ferahlığı

Öyle bir an gelir ki sen her şeyin bittiğini hatta dünyanın sonunun geldiğini düşünüp umudunu tamamen kaybedersin. Belki de bu senin için bir imtihan zamanıdır ki isyanlarda mı olacaksın yoksa "Rabbim.. Vardır bunda da benim bilmediğim bir hayır" deyip tevekkül mü edeceksin?

Bazen saatlerce düşünürsün ne düşündüğünü kendin bile çözemezsin. Çıkmazlara girersin çoğu zaman.. Kalbin yorulur, yüreğin buruk bir şekilde nefes alırsın. Belki vermen gereken önemli bir karar vardır ve sen bunun düşüncesindesindir.

Çıkmaz sokak olur önündeki yollar. Oraya dönsen olmaz buraya dönsen yol yok. Geriye dönsen ayakların gitmez kalırsın öylece çaresiz ve sessiz. Sükût edersin beklersin,  evet ayet gelir aklına huzur bulursun daralan gönlün ferahlar ve nefes aldığını hissedersin . "Ey iman edenler sabır ve namaz ile Allah'tan yardım isteyin. Şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir."(Bakara/153).

içini bir huzur kaplar ve devam edersin ümit ederek gidersin açılacak olan yollara doğru..Gül bahçesine dönmüştür belki de o yollar. Kokusu kadar huzur verir tevekkül sana.

Gönlün daralmıştı, nefes alamıyordun, içindeki sıkıntı sıkıştırmıştı yüreğini. İsyan etmeyip tevekkül ettin, sabrettin, bekledin ve Rabbin mükâfatını vermiştir..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep
Zeynep - 5 ay Önce

Kaleminize sağlık

Fatma DALGA
Fatma DALGA - 5 ay Önce

Ellerine sağlık caan çok güzel olmuş

. . . . ,
. . . . , - 5 ay Önce

Kararsız kaldığında de ki ; beni yaratan yolumu elbette gösterir.(şuara/78)....

aysel polat
aysel polat - 5 ay Önce

çok güzel olmuş hocam

Hüseyin coşkun
Hüseyin coşkun - 5 ay Önce

Eline sağlık dua ile kal

Hacı Ahmet Ünlü
Hacı Ahmet Ünlü - 5 ay Önce

ALLAH Subhânehû Ve Teala Razı Olsun Yüreğinize Sağlık Abla