banner10

Valilikten Ramazan Bayramı tedbirleri açıklaması

Valilikten Ramazan Bayramı tedbirleri açıklaması

Erzurum’da Ramazan Bayramının huzur ve güven içerisinde geçirilmesini sağlamak üzere il mülki hudutları dâhilinde bir dizi tedbirler alındı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada konuyla ilgili şöyle denildi:
“İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü, 14 Haziran 2018 Perşembe gününden itibaren sorumluluk bölgeleri itibariyle, huzur planlarını uygulamaya koyacaklar ve Emniyet- Asayiş tertip ve tedbirlerini 18 Haziran 2018 Pazartesi gününe kadar aksaksızca sürdüreceklerdir.
Havalimanı, üniversite kampüsleri, otogar ve terminallerde yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve Devlet karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ekipleri veya timlerinin sayıları arttırılacak ve vatandaşlarımızın hizmetlerine hazır hale getirilecektir.
112 Acil Çağrı merkezi, 155 Polis imdat, 156 Jandarma imdat, 179 İl GAMER ve Kriz merkezi,153 Alo Zabıta, 110 Yangın ihbar, 185 Su ve Kanalizasyon arıza, 186 Elektrik arıza, 187 Doğalgaz arıza ve 184 Sağlık danışma telefon hatlarında görev yapan personel sayısı takviye edilecek ve bu telefonlara yapılacak müracaat veya ihbarlar titizlikle ve derhal değerlendirilecektir.
Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları tarafından özellikle alış-veriş ve eğlence yerleri ile diğer umuma açık mahallerin mevzuatlarına uygun olarak denetimleri, tefrik edilecek, zabıta ekipleri marifetiyle etkin bir şekilde denetlenecektir.
Belediyeler; itfaiye, su ve kanalizasyon ve Palen Doğalgaz arıza ekipleri hazır hale getirilerek, görev yapan nöbetçi memurlukları vatandaş müracaatlarına açık tutulacaktır.
Toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla, gerekli tedbirler önceden planlanacaktır.
İl Afet ve Acil Durum Merkezi, Devlet Hastaneleri Acil servisleri, Toplum Sağlık Merkezleri ve Nöbetçi Eczaneler ile haberleşme ve elektrik arıza hizmetleri için gerekli ön hazırlıklar ilgili birimlerin üst yöneticileri tarafından önceden planlanacak ve acil müdahaleler için yeterli ekip ve teçhizatları hizmete hazır hale getirilecektir.
Sosyal Hizmetler Kurumlarının vatandaşlar tarafından ziyaretlerine esas olmak üzere, gerekli tertip ve düzenlemeler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce sağlanacaktır.”
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, “Erzurum ilinde Ramazan Bayramı’nın huzur ve güvenlik içerisinde idrak edilmesine esas olmak üzere yukarıda belirlenen tertip ve tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini ve uygulamanın bizzat takibini önemle rica ederim.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER