Tunceli'de FKA Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen projeler imzalandı

Tunceli'de FKA Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen projeler imzalandı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Teknik Destek Programı kapsamında kabul projeler imzalandı.
FKA Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen 5 proje için Tunceli Valiliği’nde imza töreni düzenlendi. İmza törenine Vali ve
Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcısı Akın Zor, FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop ve proje sahibi kurum temsilcileri katıldı.
Projeler hakkında bilgi veren Vali Tuncay Sonel, “FKA Teknik Destek Programı kapsamında İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü, Tunceli Belediyesi, Munzur Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğümüzün projeleri kabul edildi. Valilik İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğümüz, yatırımcı kurum ve kuruluşlar için yenilenebilir. Enerji eğitimi belediyemiz, 50 personele kapasite arttırma ve mevzuat eğitimi, Munzur Üniversitemiz 200 akademik ve idari personele kurumsal ve beşeri kapasitenin geliştirilmesi eğitimi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz 40 öğretmene yenilikçi uygulamalar eğitimi ve İl Sağlık Müdürlüğümüz de hastanede görevli 460 personele acil durum ve afet yönetimi konusunda eğitimler verecek” diye konuştu.
Vali Tuncay Sonel, projeye katkılarından dolayı Kalkınma Bakanlığı ve proje ekibine teşekkür ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.
Vali Sonel’in konuşmasının ardından projelerin imza töreni gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER