Tunceli'de 'Çocuklara Sinema' projesi

Tunceli'de 'Çocuklara Sinema' projesi

TUNCELİ (İHA) – Tunceli’de ilçelerde eğitim öğretim gören öğrenciler, ‘Çocuklara Sinema’ projesi kapsamında hem kamu kurumlarını geziyor hem de sinema keyfi yaşıyor.
Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel’in talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından “Çocuklara Sinema” isimli proje hayata geçirildi. Proje kapsamında ilçelerden bugüne kadar 540 öğrenci kent merkezine getirilerek kamu kurum ve kuruluşlarını gezmeleri sağlandı. Merkeze gelen öğrenciler, gezilerin ardından İl Emniyet Müdürlüğü polisevi salonunda sinema izleme keyfi de yaşıyor. Bu kapsamda Ovacık ilçesinden öğretmenleri nezaretinde gelen 45 kişilik ilk ve ortaöğretim öğrencisi, Emniyet Müdürü Doğu Ateş’i ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken MOBESE sistemi hakkında da bilgilendirmede bulunuldu.
Helikopter görmek isteyen öğrenciler, emniyet müdürlüğü ziyaretinin ardından 4. Komando Tugayında helikopter pistine götürülerek helikopteri yakından görmeleri sağlandı. İlk defa helikoptere bindiklerini belirten öğrenciler son derece mutlu olduklarını ifade etti.
Proje kapsamında ilçelerden il merkezine gelmek isteyen bütün öğrencileri misafir ettiklerini belirten İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, “Sağolsun valimizin talimatıyla merkezde biz ve milli eğitim müdürlüğü, ilçelerde kaymakamlık, ilçe milli eğitim ve ilçe emniyet müdürlüğü koordinesinde gelmek isteyen bütün çocuklarımızı merkeze getirdik. Bu ziyaretlerde çocuklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarını da tanısın istedik” dedi.
Öğrenciler polisevinde sinema izledikten sonra ilçeye geri döndü.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER