Son dakika: RTÜK'ten Can Ataklı açıklaması: İnceleme başlatıldı.

Son dakika haberi! Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin'in Can Ataklı'nın kullandığı skandal ifadelerle ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Şahin, 6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında inceleme başlatıldığını bildirdi..

Son dakika: RTÜK'ten Can Ataklı açıklaması: İnceleme başlatıldı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Can Ataklı'nın ayrımcılık içeren ifadelerini kabul edemeyiz. Bu nedenle 6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında inceleme başlattık." ifadesini kullandı.

Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kovid-19 virüsüyle mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hızlı şekilde ortaya konulan uzaktan eğitim modelinin dünyadaki örneklerinin ötesinde çocuklara televizyonlar aracılığıyla verimli bir şekilde ulaştığını belirtti.

.Ancak milli dayanışmanın çok ileri seviyede olması gereken bu günlerde maalesef bazı yayın organlarında durumdan vazife çıkararak içlerindeki kötü niyetlerini ortaya dökenlerin olduğunu üzülerek gördüklerini ifade eden Şahin, şöyle devam etti:

Özgürlükleri savunduğunu iddia eden ama özgürlükleri hiçe sayarak kendi tek tip modellerini topluma dayatma arzusunda olanların vatandaşlarımızı ayrıştırma yarışından geri durmadıklarını bugün de milletçe hep beraber görmekteyiz. Bunun son örneğini Tele 1'de gördük. Can Ataklı'nın ayrımcılık içeren ifadelerini kabul edemeyiz. Bu nedenle 6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında inceleme başlattık. Başkan olarak tavrım, ilk Üst Kurul toplantısında gündeme alınması ve en üst limitten cezanın verilmesidir.".

AK PARTİLİ ALKIŞ DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞINI AÇIKLADI
Öte yandan AKParti Siyasi ve Hukuk İşler Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış da 25 Şubat zihniyetinin temsilcisi Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunacağın açıkladı. Alkış Twitter'dan yaptığı açıklamada,

"*Başörtümüzden Elinizi Çekin!
*Kadınları kategorize etmekten vazgeçin.

Can Ataklı hakkında,
"Nefret ve ayrımcılık" (TCK 122 ) ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" (TCK 216) suçlarından suç duyurusunda bulunacağım." dedi.

.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER