Sağlıklı yaşam için birlikte yürünecek

Sağlıklı yaşam için birlikte yürünecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi’nin organizasyonunda “Otomobilsiz Yaşam Günü” etkinliği düzenlenecek.
Kent Konseyi Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, 23 Eylül Pazar Saat 15.30’da Kernek Meydanında ‘Sağlıklı Yaşam İçin Birlikte Yürüyeceğiz’ programı düzenleneceği belirtildi.
Açıklamada, etkinliğin amacının arabaya olan bağımlılığı azaltmak, alternatif ulaşım araçları hakkında farkındalık uyandırmak ve vatandaşların aileleri ile birlikte verimli ve güzel bir gün geçirmelerine katkıda bulunmak olduğu dile getirildi.
Gerçekleştirilecek yürüyüş programının ardında eski İnönü Stadı içinde oluşturulacak alan içinde çuval yarışı, hızlı yürüme yarışması, halat çekme yarışması, yumurta taşıma yarışması, futbol topu sektirme yarışması gibi birbirinden farklı yarışmalar düzenleneceği de belirtildi. Programda Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi tarafından da bir konser düzenleneceği de vurgulandı.
Pazar günü Kernek Meydanından başlayarak ve Eski İnönü Stadına kadar devam edecek olan yürüyüşte bisiklet, kaykay ve patenlerin yer alacağı açıklanırken programa sağlıklı yaşama önem veren bütün vatandaşların katılımının beklendiği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER