Sağlık Bakanı Koca açıkladı, "Koronavirüste Türkiye'de ilk can kaybı yaşandı"

Sağlık Bakanı Koca, "Koronavirüsle mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Kendisi 89 yaşındaydı, virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı." dedi.

Sağlık Bakanı Koca açıkladı, "Koronavirüste Türkiye'de ilk can kaybı yaşandı"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Koronavirüsle mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Kendisi 89 yaşındaydı, virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı." dedi. 

Bakan Koca, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Toplam hasta sayımız 98 olmuştur. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum. Hayatımızı bu şartlara göre düzenleyelim 1,5-2 ay direnelim. Pozitif sonuçların büyük kısmı iyileşmeyle sonuçlanıyor. Bunun için gerekli destek tedavisini veriyoruz."

Koronavirüs vaka sayısı 47 olan Türkiye'de 51 yeni pozitif vaka teşhisi konuldu. Böylece korona virüs tanısı konmuş vaka sayısı 98'e yükseldi.

16 MART 2020 SAAT 24.00'DE VAKA SAYISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gece yarısı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile "Yeni tanı konunlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan ve dolaylı olarak ABD, Orta Doğu ve Avrupa temaslıdır. 3'ü umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım." demişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
öz vanlı
öz vanlı - 2 hafta Önce

ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN

SIRADAKİ HABER