Polis ile vatandaş arasında maske tartışması

Kafeden çıktığı sırada maskesi kolunda olan vatandaş, kendisine ceza yazan polislerle tartıştığı o anları sosyal medya hesabından canlı olarak yayınladı.

Polis ile vatandaş arasında maske tartışması

Koronavirüs tedbirleri kapsamında maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu Bursa’da, ekipler tarafından denetimler devam ediyor...

Osmangazi ilçesi Atatürk Caddesi üzerinde denetim yapan Yunus timleri bir kafeden ağzında maske takılı olmadan çıkan Taner U. isimli kişiyi durdurup, maske takmadığı için 900 liralık idari para cezası uyguladı.

CEZAYA İTİRAZ EDİP, POLİSLERLE TARTIŞTI
Polisin maske sormasının ardından kolunda takılı olan maskeyi pardon diyerek taktığını iddia eden Taner U. yazılan cezaya itiraz etti. Polislerle vatandaş arasındaki tartışma Taner U.'nun sosya medya hesabından canlı yayın yapmasıyla birlikte alevlendi.

"KAFEDE HERKES MASKE Mİ TAKIYOR"
Kars'tan geldiğini ve Bursa'da ikametinin bulunmadığını belirten Taner U. ceza kesen polis ekiplerine Kars'taki ev adresini vermek istedi.

Polise sokakta kaldığını belirten öfkeli adam, "Ben kafeden çıkıyordum maske kolumda, kafede herkes maskemi takıyor. Maske nerede dedin pardon deyip taktım. Neyin cezası yok öyle gel kardeşim al kardeşim yok önce soracaksın çalışıyor musun? pandemide çıkabildin mi? diye. Benim çıktığım mesafe 5 metre değil. Böyle bir şey yok. Gel Abi, Yaz Abi. Gelelim de ödeyecek durumumuz yok. Nasıl ödeyeceğiz cezayı" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6