Öğrencilerden Mehmetçiğe mektup

Öğrencilerden Mehmetçiğe mektup

Elazığ’da Zeytin Dalı Harekatı’nda destan yazan Kahraman Mehmetçiğe mektup gönderen öğrencilerden bazıları duygularını gözyaşı dökerek anlattı.
Elazığ’da ilk okul öğrencileri Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin bölgesinde terör örgütleri DEAŞ, PKK/PYD-YPG’ye yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak için mektup yazdı. Öğrenciler ellerinde Türk bayrakları ve "Elazığ’dan Mehmetçiğe Selamlar, Zeytin Dalının Yiğit Evlatları, Kimsesizlerin Kimsesi Yiğitler” yazılı dövizlerle PTT’ye geldi. PTT önünde öğrenciler ’Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ sloganları attı. 10 yaşındaki Nur Evşen Göktekin’de duygularını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Daha sonra öğrenciler, kahraman Mehmetçiğe yazdıkları mektubu gönderdi.
80 milyon olarak tüm askerlerin arkasındayız diyen Nur Evşen Göktekin, “Biz Türkiye olarak vatanımızı seviyoruz. Kimse bizim vatanımızı elimizden alamayacak. Bizim vatanımız kadar değerli bir yer yok. Askerlerimiz arkalarında olduklarını unutmasın. Askerlerimizi çok seviyorum” dedi.
Öğrencilerden Zehra İkbal Gür ise Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe yazdığı mektubunda, “Sevgili Kahraman Mehmetçik. Sizlere güç ve kuvvet diliyorum. Şehit haberleri alıyoruz, üzülüyoruz ama sizlerin kazanacağınızı biliyoruz. Şehit olan askerlerimiz sizleri izliyor ve kazanmanız için cennetten dua ediyor. Belki bizim elimizden bir şey gelmiyor. İnanınki sizin kazanabilmeniz için bizde çok dua ediyoruz. Bizim rahatça uyuyabilmemiz için Afrin’de şuan çok sıkıntı çekiyorsunuz. Türk milleti Mehmetçiğimizin yaptığı fedakarlığı unutmayacak. Türk milleti her zaman Mehmetçiğe minnettar kalacak” ifadelerine yer verdi.
Öğrencilerin vatan aşkı ve sevgisini dile getirmek amacıyla bir proje başlattıklarını dile getiren Türkçe öğretmeni Nida Gökalp Bak ise, “Öğrencilerimizin isteği doğrultusunda proje gerçekleştirildi. Mehmetçiğimizin yanında manevi olarak desteklemek amacıyla mektup yazmaya kararı verdik . Öğrencilerimiz mektuplarına duygu düşüncelerini aktararak Mehmetçiklerimize iletmek istedi. Bu isteklerini kırmak istemedik. Öncü olduk. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe mektup göndermek için PTT’ye geldiklerini dile getiren okul müdürü Abdullah Çetinkaya da, “Biz her zaman askerimizin yanındayız. Şehit olanlara Rabbim rahmet eylesin geride kalanlara da hayırlı sabırlar versin vatanımız sağ olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER