Gençlerden Afrin'deki Mehmetçiğe Türk bayraklı destek

Gençlerden Afrin'deki Mehmetçiğe Türk bayraklı destek

Erzincan’da gençler Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Operasyonu’na katılan Mehmetçik için keçeden bayrak yaptı. Bayraklar gençlerin Mehmetçiklere yazacakları mektup ile birlikte askerlere gönderilecek.
Erzincan Gençlik Merkezi gençlik liderleri ve gönüllü gençler, Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan Mehmetçiğe destek olmak amacıyla keçeden Türk bayrağı yaptı. Gençlerin el emeği ile yaptıkları Türk bayrakları yine gençler tarafından askerler için yazılacak mektuplar ile birlikte Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere gönderecek.
Çalışma hakkında bilgi veren Erzincan Gençlik Merkezi Müdürü Ertuğrul Köroğlu, "Bu çalışma Erzincan Gençlik Merkezimizin gençlik liderleri ve gönüllü gençleri ile birlikte yapmış oldukları bir projedir. ’Mehmetçiğe Bir Mektup da Sen Gönder’ adlı proje ile bu çalışma yapılıyor. Biz bu çalışma ile milli birlik ve beraberliğimizi taçlandıracak Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’na katılan kahraman Mehmetçiğimize Erzincan adına moral ve motivasyon sağlamak için bir mektup yazmayı planladık. Keçeden yapmış olduğumuz ay yıldızlı Türk bayrağımızı gençlerimizin yazacakları mektup içerisine koyarak Mehmetiçiğimize göndereceğiz. Bu projemize destek olan tüm gençlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Gönüllü gençlerden Mehtap Demirdöğen amaçlarının askerlerin yanında olduklarını hissettirmek olduğunu belirterek "Erzincan Gençlik Merkezi olarak Afrin’de operasyonda olan askerlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için onların yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına keçeden Türk bayrakları yaptık. Bir nebze de olsa onlar için moral olursa bizim için ne mutlu olur. Umarım iyi bir çalışma yapmış oluruz" ifadelerini kaydetti.
Kübra Bingöl ise "Keçeden yapmış olduğumuz ay yıldızlı Türk bayraklarını yazacağımız mektuplar ile birlikte Mehmetçiğimize göndereceğiz. İnşallah onlar için iyi birer moral olur. Dualarımız Mehmetçiğimizle birlikte" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER