Emre Yıldır davası başladı... Tutuklu sanık Vedat Tarhan duruşmaya SEGBİS ile katıldı

Emre Yıldır akrabası Vedat Tarhan’ın 9 yaşından beri istismarına uğradığını belirterek savcılığa suç duyurunda bulunmuş ardından yaşadığı süreci kaldıramayarak hayatına son vermişti. Bugün başlayan davada Çanakkale’de tutuklu bulunan sanık Vedat Tarhan Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya SEGBİS bağlantısı ile katıldı.

Emre Yıldır davası başladı... Tutuklu sanık Vedat Tarhan duruşmaya SEGBİS ile katıldı

Hürriyet Gazetesi’nden Dinçer Gökçe’nin haberinde yer alan bilgilere göre Emre Yıldır Davanın ilk duruşması bugün Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Mahkeme heyeti savcının talebi doğrultusunda duruşmanın kapalı yapılmasına karar verdi.  Bu kararla birlikte duruşma salonunda bulunan izleyiciler ve basın mensupları salondan çıkarıldı. Duruşma kapalı bir biçimde devam ediliyor.


EMRE YILDIR OLAYI NEDİR?


Çorlu'da ailesi ile yaşayan Emre Yıldır, akrabası Vedat Tarhan tarafından 9 yaşından 18 yaşına kadar cinsel taciz ve tecavüze uğradı. Yaşadıkları nedeni ile bunalıma giren Yıldır, savcılık şikâyeti öncesi Tarhan ile görüştü. Tarhan ile aralarında geçen konuşmaları kayda alan Yıldır, geçen 6 Mart günü Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Ancak soruşturma süreci ağır ilerledi. Savcılık başvurusunun üzerinden 52 gün geçmesine karşın Yıldır ifadeye çağrılmadı. İçinde bulunduğu bunalımdan kurtulamayan Yıldır, 29 Nisan günü ailesiyle yaşadığı 15’inci kattaki evin penceresinden atlayarak intihar etti.


İSTİSMAR 9 SENE SÜRDÜ


9 yaşından itibaren istismara maruz kalan Emre Yıldır’ın ablası olayı ilk olarak kendisinden duyduklarını belirtti. Abla Derya Gür 14 Şubat’ta askeriyede bir el şakasına maruz kaldıktan sonra sinir krizi geçiren ve komutanları tarafından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan Yıldır’ın bu olaydan birkaç gün sonra olayı ailesine açıkladığı bilgisini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER