Denizli’de deprem: 81 yaralıdan 78’i taburcu edildi, 59 binada ağır hasar var

İçişleri Bakanı Soylu, Denizli’de depremin sonucunda yaralanan 81 kişiden 78’inin taburcu edildiğini ve can kaybının olmadığını açıkladı. Soylu ayrıca, hasar tespit ettikleri 300’ü aşkın yapıdan 52’sinin ağır hasarlı olduğunu bildirdi.

Denizli’de deprem: 81 yaralıdan 78’i taburcu edildi, 59 binada ağır hasar var

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde, dün saat 14.25’te 6.0 büyüklüğünde ki depremle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bozkurt Kaymakamlığı önünde kurulan kriz merkezinde gazetecilere depremin bilançosuna ilişkin bilgiler verdi.

Can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu dile getiren Soylu, 6 büyüklüğündeki depremin ardından 80 civarında artçı sarsıntı meydana geldiğini belirtti, “bunlar 3 ve 4 bandında” dedi.

81 kişinin yaralandığını aktaran Soylu, “Hastanelere 81 vatandaşımız yaralı olarak başvurdu, çoğu panik sebebiyle hastanelere gitti. Şu anda 78’i taburcu oldu. Üç vatandaşımız hastanelerde” diye konuştu.
59 yapı ağır hasarlı

İçişleri Bakanı, hasar tespitine de başlanıldığını belirterek, 330’u aşkın yapıda hasar tespitleri yapıldığını söyledi.

“52’sinde de ağır hasar buldular. Çardak’ta da yaklaşık 60 evde veya yapıda bir tespitte bulundular. Orada da 7 ağır hasar buldular. Yarın 50’nin üzerinde ekip, tüm evlerdeki hasar durumu tespit edecek.”
Soylu ayrıca, Çardak Havalimanı’nda hasar olup olmadığına yönelik soru üzerine, “Kulede hafif bir çatlak var, güçlü bir hasar değil. Onunla ilgili de gerekli tedbirler alınıyor, büyük bir problem yok” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER