Cami Kebir Sosyal Tesislerinin Açılışı Gerçekleştirildi

Cami Kebir Sosyal Tesislerinin Açılışı Gerçekleştirildi

Erzincan Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda Cami-i Kebir bahçesinde yapımına başlanan şadırvan, abdesthane, gasilhane ve toplantı salonunun inşası tamamlanarak hizmete açıldı.
Sabah Namazına müteakiben gerçekleştirilen açılışa Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Bedir Limon, Birlik Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı Erdal Akpınar, İnönü Mahallesi Mahallesi Muhtarı Bahattin Yalçınkaya, Erzincan Yenişehir Cami Kebir Ve Kuran Kursu Yaptırma Ve Yaşatma Derneği Başkanı Nurettin Kurdoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışın ardından Erzincan Yenişehir Cami Kebir Ve Kuran Kursu Yaptırma Ve Yaşatma Derneği Başkanı Nurettin Kurdoğlu Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’a gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ise “Hemşehrilerimizin yoğun olarak kullandığı mekânlardan biri olan Cami-i Kebir cami bahçesinde bulunan şadırvan tuvaletler ve abdesthane yaklaşık 50 yıllıktı ve artık ihtiyaca cevap vermiyordu. Burayla ilgi geçtiğimiz bir proje hazırladık ve kısa sürede hizmete açtık. Ancak çalışmalarımız bununla kalmayacak statik ve açıdan çok önemli bir camimizde çevre düzenleme çalışmalarımız devam edecek. Emeği geçen her kese teşekkür ederim.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER