banner9

Bekçilik sınav giriş yerleri açıklandı mı? Bekçilik sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?

8 bin bekçi alımı için MEB tarafından yapılan 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı giriş yerleri bugün açıklanacak

Bekçilik sınav giriş yerleri açıklandı mı? Bekçilik sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?


8 bin bekçi alımı başvuruları sınavı giriş yerleri bugün açıklanacak. MEB'in açıkladığı 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı duyurusunda adayların sınav giriş belgesini bugün meb.gov.tr'de yayınlanacağı açıklanmıştı. 

SINAV NASIL UYGULANACAK?
Sınavda çoktan seçmeli 5 (beş) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır. Sınav, 100 üzerinde değerlendirilecek. Sınavda yanlışlar, doğru cevapları etkilemeyecek. Başarılı olmak için 50 puan almak yeterli olacak. Toplam 100 soru sorulacak.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER
Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır. Ayrıca adaylar sınava şeffaf şişe içinde su getirebileceklerdir.

Sınav soruları ve cevap anahtarları 16 Temmuz 2019 tarihinde yayımlanacaktır.

Sınav sonuç bilgileri 07 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER