Tıp Öğrencilerine Beyaz Önlük Giydirme Töreni Yapıldı

Tıp Öğrencilerine Beyaz Önlük Giydirme Töreni Yapıldı

Bu yıl ilk defa Erzincan Üniversitesi Tıp fakültesinde eğitime başlayacak olan 1.sınıf öğrencilerine "Beyaz Önlük Giydirme Töreni" ve ilk üç yılı Atatürk Üniversitesi’nde geçiren ve bu yıl Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimlerine devam edecek olan 4. sınıf öğrencilerine stetoskop takdimi Başöğretmen Salonunda gerçekleştirildi.
Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi 25 Eylül 2017 Tarihi itibariyle Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesin de Eğitim ve Öğretime başladı. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında ilk kez birinci sınıflarda 84 tıp fakültesi öğrencisi eğitim görecek. Birinci sınıfların yanında 4. 5. ve 6. Sınıflarda Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenimlerini tamamlayacaklar.
Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahdet Gül Eğitim Öğretimin başlaması dolayısıyla kısa bir değerlendirme yaptı. Prof. Dr. Gül açıklamasın da; "2017-2018 Eğitim Öğretim yılı itibariyle 1. , 4. , 5. , ve 6. Sınıf tıp fakültesi öğrencilerimiz Erzincan ilimizde eğitim görmeye başladılar. Sadece 2. Ve 3. Sınıfların Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimlerini devam ettirecekler 2. ve 3. Sınıflarda önümüzdeki dönem burada eğitim alacaklar" dedi.
"2017-2018 Eğitim Öğretim dönemimizde 1. Sınıflarda 84 öğrencimiz eğitim alacak" diyen Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahdet Gül, "2. Sınıf da 83, 3. Sınıf da 63, 4. Sınıf da 39, 5. Sınıf da 34 ve 6. Sınıf da ise 26 olmak üzere toplam 327 öğrencimiz tıp eğitimi alacaklar" dedi.
Mevcut mezun sayılarının 49 olduğunu belirten Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahdet Gül, "Tüm çabamız öğrencilerimizin kapısından girerken değil mezun olurken de gurur duyduğu bir fakülte olmak" ifadelerini kullandı.
Çevre düzenlemelerinin tamamlanmak üzere olduğunu ve aynı zamanda Tıp Fakültesinin teknik, idari ve akademik alt yapı gerekliliklerinin de ivedilikle tamamlanarak Eğitim Öğretim dönemine hazır hale geldiğini belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahdet Gül, "25 Eylül 2017 Tarihinde İlimiz tarihinde, ilk kez 84 öğrencisi 1. Sınıflarda olmak üzere Eğitim ve Öğretime kendi müfredatımızla başladık” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER