banner9

POMEM sonuçları açıklandı mı? 

Binlerce polis adayı Polis Akademisi ve POMEM sonuçlarını bekliyor. Mülakat sınav sonuçlarının mülakatlardan 1 ay sonra açıklanması bekleniyor.

POMEM sonuçları açıklandı mı? 

 POMEM sınav sonuçları, 24. dönem Polis Akademisi mülakat sınav sonuç sorgulama sayfası henüz erişime açılmadı. Binlerce aday POMEM mülakat sınav sonucunu öğrenmek için sonuc.pa.edu.tr sayfasını takip ediyor. Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfasında zaman zaman yoğunluktan dolayı sorun yaşanıyor.

POMEM MÜLAKAT SINAV SONUÇLARI BELGESİ NASIL ALINACAK?
Öncelikle adayların sonuc.pa.edu.tr adresine e devlet şifresi ya da TC şifresi ile giriş yapması gerekiyor. POMEM sınav sonuç bilgisi adayların evine posta ile yollanmayacak sadece online sonuç bilgisi geçerli olacak.
Sonuç sayfasında şuan Güvenlik Bilimleri Enstitüsü ve Trafik Enstitüsü 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Yüksek Lisans ve Doktora Programları Mülakat Sonuçları yayınlanıyor.

KADIN POLİS ALIMI MÜLAKATLARI
Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne lisans mezunu 2 bin 500 kadın, önlisans mezunu 500 kadın olmak üzere toplam 3 bin kadın öğrenci alımı yapılacak. Adaylar mülakat sınavına girdiler ve şimdi on binlerce kadın aday mülakat sonuçlarına ulaşmak istiyor. 24. Dönem POMEM süreci nisan ayında başladı. Adaylar başvurularını yaptı, süreç ilerlerken son olarak mülakat aşamasına gelindi. 28 Temmuz'da mülakat yerleri ve tarihleri açıklandı.

24. DÖNEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?
24. Dönem POMEM mülakat sonuçları hakkında Polis Akademisi'nden yapılan açıklama yok. Daha önceki dönemleri incelediğimizde mülakat sonuçlarının açıklanma süresi 1 ay olarak görülüyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER