Munzur Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi için başvurular başladı

Munzur Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi için özel yetenek sınavı başvurularının bugün başladığı bildirildi.

Munzur Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi için başvurular başladı

Munzur Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi için özel yetenek sınavı başvurularının bugün başladığı bildirildi.

Munzur Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ülkü Özbey, fakültenin Beden Eğitimi, Spor Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine özel yetenek sınavı ile öğrenci alan dört yıllık bir eğitim kurumu olduğunu anımsatarak açıklamada bulundu.

Fakülte için özel yetenek sınavı başvurularının bugün başladığını 9 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edeceğini aktaran Prof.Dr. Özbey,"Özel yetenek sınavı 21-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine her bir bölüm için 60’ar kontenjan olmak üzere 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Özel Yetenek Sınavıyla toplam 120 öğrenci alınacaktır. Bu bölümlerden herhangi birisine girmek ve başarılı olmak sergileyeceğiniz fiziksel efor ve zihinsel becerilerinizi kullanabilme yeteneğinizden geçmektedir.

Üniversitemiz, eğitim öğretim altyapısı ve spor tesisleri bakımından güçlü bir üniversitedir. Eğitim düzeyini etkileyen öğelerin başında, fiziki mekan, araç-gereç ve akademik personelin niteliği gelmektedir. Fakültemizde nitelikli öğretim elemanlarınca eğitim verilecek olup, deneyimli öğretim elemanı kadrosunu güçlendirerek yoluna devam edecektir"dedi.

Üniversitede çağdaş ve kaliteli eğitim için gerekli olan tüm özelliklerin bulunduğunu anımsatan Özbey," Bu özellikler, öğrencilerimizin donanımlı yetişmesine olumlu katkı sağlamaktadır.Şeffaf ve objektif olarak yapılan Özel Yetenek Sınavında, adayların sınavdan aldığı puan ve sıralamadaki yeri sınav sonunda anında hesaplanarak açıklanmaktadır. Sınav aynı zamanda internetten de canlı olarak yayınlanmaktadır.Munzur Üniversitesi ve Spor Bilimleri Fakültesinin resmi internet sayfasında yayınlanan 2019 Munzur Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınav Kılavuzu’nu dikkatli bir şekilde incelemenizi özellikle tavsiye ederim"ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6