İl birincisi olan öğrenciler, 2600 rakımda stres attı

İl birincisi olan öğrenciler, 2600 rakımda stres attı

Hakkari’de düzenlene halk oyunları yarışmasında lise ve kulüpler arası dalında il birincisi olan Hakkari Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 2600 rakımlı Merga Bütan Kayak Merkezinde stres attılar.
Hakkari’nin en başarılı liselerinden biri olan ve adını sık sık Türkiye birincilikleri ile duyuran 510 öğrencili Hakkari Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, yoluna emin adımlarla devam ediyor. Yaklaşık bir hafta önce Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait kapalı spor salonunda yapılan okullar ve kulüpler arası halkoyunları yarışmasına katılan Hakkari Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ekibi, hem liselerde hem de kulüpler arası dalda il birincisi oldu. İki dalda Hakkari il birincisi olan Hakkari Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin 25 kişilik ekibi, başarısını kent merkezinden 12 kilometre mesafede bulunan 2600 rakımlı Merga Bütan Kayak Merkezinde kutladılar.
Bu güzel organizasyondan dolayı Colemerg Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Adıyaman ve Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Hanlıgil’e teşekkür eden öğrenciler, kayak merkezinde doyasıya eğlendiklerini ifade ettiler. Öğrenciler, “Okul Müdürümüz Sıtkı Zerek ve bize destek sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. İlde iki ayrı dalda il birincisi olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadık. 25 kişilik ekibimiz, sorumlu öğretmen ve eğitmenimizle birlikte kayak merkezinde ağırlandık. Milli eğitimde kayak malzemesi bakımından bizlere destek sundu” dediler.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER