Bakan Sayan Kaya, Hakkarili öğrencileri ağırladı

Bakan Sayan Kaya, Hakkarili öğrencileri ağırladı

İstanbul gezisine katılan Hakkarili öğrenciler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve eşi Dr. İlyas Kaya tarafından ağırlandı.
İlim Yayma Cemiyeti Hakkari Şubesi tarafından “önce insan yetiştirmek lazım” sloganıyla organize edilen ve Hakkari Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Hakkari Seyit Taha İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden 40 kişilik grubun katıldığı 4 günlük İstanbul gezisi düzenlendi. İlim Yayma Cemiyeti Hakkari Şubesi Başkan Yardımcısı Reşit Demir, Hüseyin Çelik Anadolu İman Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mesut Artuş ve Eğitmen Reşit Arslan’ın eşlik ettiği öğrenci kafilesi; Miniatürk, Sultan Ahmet, Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Panaroma 1453 gibi tarihi ve turistik mekanlarla Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret ettiler.
40 kişilik Hakkarili öğrenci kafilesi, daha sonra da akşam yemeğinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve eşi Dr. İlyas Kaya tarafından ağırlandılar. Burada konuşan Bakan Sayan Kaya, öğrencilerin eski Türkiye’yi yaşları gereği hatırlamadıklarını, geçmişte Türkiye’nin zor süreçler yaşadığını ifade ederek, “AK Parti’nin iktidara gelmesi ile birlikte kötü günler geride kaldı. Eğitimde, sağlıkta ve diğer alanlarda fırsat eşitliği sağlandı. Hakkari’yi ise yakından takip ediyorum ve Hakkarilileri çok seviyorum” şeklinde konuştu.
Bakan Sayan Kaya, Tiwtter hesabında ise paylaşım yaparak, “Hakkari’den gelen imam hatip öğrencileriyle buluştuk. Milletimizin istikbalini emanet edeceğimiz idealist gençlerimizin, vatana hizmetle dolu hayallerini dinledik, tecrübelerimizi paylaştık. Sevgili kardeşlerime başarılı, mutlu bir hayat diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER