AÖF üç ders sınavı giriş belgesi yayınlandı mı? AÖF 3 ders sınavı ne zaman?

AÖF üç ders giriş belgesi bugün yayınlanacak. AÖF final oturumlarının ardından başarısız olan öğrenciler, gözlerini 3 ders sınavına çevirdi.

AÖF üç ders sınavı giriş belgesi yayınlandı mı? AÖF 3 ders sınavı ne zaman?

Cumartesi günü gerçekleşecek olan AÖF 3 ders sınavına kayıtlı oldukları bölümlerde/programlarda tüm dersleri almış ve en fazla üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler "Üç Ders Sınavı"na girebilir. Üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren erişime açılacak.
AÖF üç ders sınavı, 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14:00’da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da gerçekleştirilecek. Dönem sınavlarından geçme notunu alamayan öğrenciler son şans olarak bu sınava girecekler…
sınav giriş belgeleri 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren //aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecek. Her ne sebeple olursa olsun “Üç Ders Sınavı”na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmayacak.

Üç Ders Sınav hakkı olan öğrenci, isterse yaz okuluna kayıt yaptırabilir ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencinin Üç Ders Sınavına katılma hakkı yoktur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6