banner10

AÖF Kayıtları Başladı Kayıt Yenileme Nasıl Olacak

Açık öğretim fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin kayıt haftası başladı.

AÖF Kayıtları Başladı Kayıt Yenileme Nasıl Olacak

Kayıt yenileme haftası başladı ve AÖF üzerinden eğitim hayatlarını sürdüren öğrenciler AÖF kayıt yenileme tarihlerini araştırıyor. AÖF kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır? İşte AÖF kayıt yenilemede dikkat edilmesi gereken detaylar…
Eğitim
AÖF kayıt yenileme: AÖF kayıt işlemleri nasıl yapılır?
AÖF kayıt yenileme işlemlerini tamamlayacak binlerce öğrenci detayları merak ediyor. AÖF’de kayıt yenileme işlemi yapacak olanlar işlemlerini 18 Ekim tarihine kadar gerçekleştirecek.

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

AÖF, kayıt yenileme tarihlerini açıkladı. Buna göre; kayıt yenileme ve kayıt onayı işlemleri AÖF 2019-2020 Öğretim Yılı takviminde “07 Ekim – 18 Ekim 2019” olarak duyuruldu.

AÖF KAYIT YENİLEME EKRANI

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?
AÖF kayıt yenileme işlemleri aof.anadolu.edu.tr adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. Kayıt otomasyonu bağlantısından Kayıt Yenileme linkine girilerek işlem tamamlanabiliyor.
Ders seçimi yapan öğrenciler ödemelerini yaparak kayıtlarını yeniletebilirler.

AÖF KAYIT ÜCRETLERİ NE KADAR?

Kayıt yeniletecek öğrenciler ilgili Bakanlar Kurulu Kararı gereğince sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda alt limit ₺220,00 ve tekniker unvanı verilen programlarda alt limit ₺240,00 olup alınan dersin kredisine göre değişen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyeceklerdir. Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER