banner10

Sri Lanka'da patlama, çok sayıda ölü var

Sri Lanka'da sabah saatlerinde eş zamanlı olarak üç kilise ve üç otelde yaşanan şiddetli patlamaların ardından 8'inci bir patlamanın meydana geldiği belirtildi. Ülkede meydana gelen patlamalarda ölü sayısının 207’ye yükseldiği, saldırıyla bağlantılı olduğu düşünülen 7 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Sri Lanka'da patlama, çok sayıda ölü var

Sri Lanka'nın başkenti Colombo ile Batticaloa ve Negombo şehirlerinde otel ve kiliseleri hedef alan eş zamanlı 6 patlamanın ardından 7. ve 8. patlamaların da meydana geldiği belirtildi. Colombo'daki Dehiwala'da bir hayvanat bahçesi yakınındaki bir otelde patlama meydana geldiği 2 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi. 8. patlamanın ise Dematagoda banliyösünde yaşandığı öğrenildi.

Yerel kaynaklar tarafından yapılan açıklama meydana gelen patlamalarda ölü sayısının 207y'e yükseldiği, 7 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi. Öte yandan Sri Lanka hükümeti sokağa çıkma yasağı ilan etti.  

Sosyal medyaya erişim engellendi
Saldırıların ardından hükümet tarafından sosyal medyaya erişim engellendi. 

Saldırılarda 2 Türk hayatını kaybetti
Sosyal medya hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Sri Lanka'daki hain saldırılarda vatandaşlarımız Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş'u maalesef kaybettik. Merhum vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Aileleriyle temas halindeyiz, cenazelerin ülkemize süratle getirilmesini sağlayacağız” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER