banner10

Bütün dünyaya duyurdular; ABD çöküyor

ABD’nin çöküşü yaklaştı, aynen Roma gibi olacak, çünkü çok benziyor.

Bütün dünyaya duyurdular; ABD çöküyor

Batı medyası, ABD’nin yozlaşmış hükümet ve beceriksiz yetkililer ile birlikte, ülkeyi giderek daha fazla borç yatağına sürüklediğini belirtti. Evet bu basit bir şey değil gerçekten böyle ve onu bitirecek olan da borç batağı.

ROMA DA ÖYLE ÇÖKTÜ 
Askeri imparatorlukların son kuruşa kadar harcayarak kaçınılmaz olarak yok olduğu hatırlatılan yazıda, “Roma öyle oldu. Şimdi yeniden aynı şey oluyor. Amerikan imparatorluğu çöküyor.” dendi. 

2001’DEN BU YANA YURT DIŞINDA 4.7 TRİLYON HARCANDI
ABD’nin gün geçtikçe borç bataklığına saplandığını, hatta finansmanla ilgili tüm kararların ülkenin askeri sanayi kompleksi tarafından verildiğini yazan Whitehead, Washington’un 2001’den bu yana yurt dışında 4.7 trilyon dolar harcadığına dikkat çekerek ülke borcunun saat başı 32 milyon dolar arttığını, hükümetin ise Irak’ta birkaç saniye harcadığının, ortalama bir Amerikalının bir yılda kazandığından daha fazla olduğunu kaydetti.

Araştırma, ABD askerlerinin askeri alanla hiçbir ilgisi olmayan işlere büyük miktarda para harcadığını ortaya koydu.

Raporda, askeri yetkililerin 9 bin 241 dolara bir koltuk, 53 bin dolara porselen yemek takımı, 308 bin dolara alkol ve hatta 4.6 milyon dolara da ıstakoz ve yengeç aldığı belirtiliyor. Ayrıca ABD hükümetinin, vergi gelirlerinden elde ettiğinden çok daha fazla harcadığı, bu yüzden diğer ülkelerden büyük borç almak zorunda kaldığı vurgulandı. Bu paralar sadece devlet kurumlarının finansmanına ve dünya genelinde son bulmayan savaşlara harcanırken eğitim, sağlık, altyapı alanlarının düşüşte olduğu ifade edildi. 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUĞDAT GÜNİNİ
MUĞDAT GÜNİNİ - 10 ay Önce

Zülüm ile abad olanın sonunu bellidir mescidi aksanın vefilistinli mazlumlar gibi bu zalimler eliyle mazlum olanların hatrına gerçekleşsin inşAllah

SIRADAKİ HABER