banner15

Bolsonaro'nun G-20 heyetindeki asker İspanya'da kokainle yakalandı

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun G-20 öncü heyetinden bir asker 39 kilogram kokainle yakalandı. Askeri uçağın İspanya'da yakıt ikmali yaptığı sırada gözaltına alınan asker tutuklandı.

Bolsonaro'nun G-20 heyetindeki asker İspanya'da kokainle yakalandı

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun G-20 zirvesi için öncü heyetindeki bir asker 39 kilogram kokainle yakalandı. Kokain, heyetin zirvenin düzenleneceği Japonya’ya giderken yakıt ikmali için indiği İspanyol kenti Sevilla’da, polis kontrolü sırasında bulundu. Olayı Bolsonaro da doğruladı.

İspanyol yetkililer, olayın salı günü öğle saatlerinde yaşandığını açıkladı. Buna göre, planlı yakıt ikmali için Sevilla Havalimanı’na inen uçaktaki bir askerin valizinden 39 kilogram kokain çıktı. 38 yaşındaki asker, Brezilya Silahlı Kuvvetleri’ne ait Embraer 190 tipi uçaktan indikten sonra kokainin polis kontrolünde bulunması sonrası gözaltına alındı. Asker, bu sabah çıkarıldığı mahkemede kamu sağlığını tehdit suçundan tutuklandı.

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro da olayı Twitter hesabından doğruladı. Savunma Bakanlığı’na İspanyol yetkililerle iş birliği talimatı verdiğini belirten Bolsonaro, “Brezilya Silahlı Kuvvetleri’nde, temel ahlaki ve etik değerlere bağlı 300 binden fazla askerin bulunduğunu, bu tip olaylara karışanların yasalar gereği yargılanıp, cezalandırıldığını” ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER