banner15

Muş’ta tahrip olan parkların bakımını sürdürüyor

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Son 5 Yıl İçinde Muş’a Çok Sayıda Park Kazandırdıklarını İfade Ederek, “insanlarımızın Güzel Vakit Geçirmesi İçin Hizmete Açtığımız Park Ve Yeşil Alanları Hep Birlikte Koruyalım” Dedi.

Muş’ta tahrip olan parkların bakımını sürdürüyor

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, son 5 yıl içinde Muş’a çok sayıda park kazandırdıklarını ifade ederek, “İnsanlarımızın güzel vakit geçirmesi için hizmete açtığımız park ve yeşil alanları hep birlikte koruyalım” dedi.

Muş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler şehir merkezindeki parkların bakımını sürdürüyor. Tahrip olan çocuk oyun grupları ve kamelyaların onarımını yapan ekipler, parkların çevre temizliğini de yaparak hizmete sunuyor. Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, insanların aileleriyle beraber huzur içerisinde vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturduklarına vurgu yaparak, bu alanlara sahip çıkılması çağrısında bulundu. Başkan Asya, “Yıllarca ilimizdeki parkların ve yeşil alan kapasitesinin az oluşunun eksikliğini yaşıyorduk. Ancak şükürler olsun ki son yıllarda ilimize kazandırdığımız parklarla bu sorunu tamamen ortadan kaldırdık. Şimdi vatandaşlarımızın istifade edebileceği çok sayıda park ve yeşil alanı hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu alanların bakım ve çevre temizliğini düzenli olarak sürdürüyoruz. Tahrip edilen oyun grupları, oturma üniteleri yeşil alanların bakım ve onarımını yapıyoruz. Ancak bu tarz maddi hasarların yaşanmaması vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Ortak kullanım alanları olan parklarımızı ortak bir bilinçle korumalıyız. Buraları tahrip etmek isteyenlere birlikte fırsat vermemeliyiz. Bilinçsizce yapılan kullanımlara şahit olduğumuzda uyaralım. Parklar, bahçeler ve alanlar ancak sevgiyle korunabilir. Bu anlamda halkımızdan daha fazla destek bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER